2019 Audi A1, 250 bg'lik S1 ile Geliyor! • Onur Test Sürüşünde!

2019 Audi A1’in tanıtılmasına yalnızca birkaç ay kaldı. Audi, tanıtmaya hazırladığı en küçük üyesini zorlu kış koşullarında test ediyor.

Neredeyse satışa hazır olan yeni Audi A1’in test sürüşü sırasında görüntülenen versiyonunda LED farlar göze çarpıyor. Audi muhtemelen üretim versiyonunda tamamen LED ön farları sunmayacak.

2019 Audi A1 ile ilgili son söylentilere göre, modelin en güçlü versiyonu Audi S1 yaklaşık 250 beygir güç üretecek ve B segmentinin en iddialı modeli olmak için yarışacak.

Yeni Audi A1’in birçok parçasını kullanacağı kuzeni Yeni Volkswagen Polo, ülkemizde satışa sunulmayan GTI versiyonu ile 200 beygir güç üretiyor. Baby-Audi’nin performans modeli S1’in ise 2.0 TSI motor ile minimum 200 beygir güç üretmesi bekleniyor.

Performans modelini unutup, standart motor seçenekleri ile gelecek 2019 Audi A1’e bakacak olursak 1.5 TSI ve 1.0 TFSI benzinli motor seçenekleri ile karşılaşıyoruz. Her ikisi de 3 silindirli olacak bu motor seçeneklerinin 95 beygir güç üretmesi bekleniyor. Yeni Audi A1, satışa sunulduktan kısa bir süre sonra 1.6 litre dizel motor seçeneği ile de tercih edilebilecek.

Volkswagen Grubu’nun MQB platformunu kullancak 2019 Audi A1,  yenilenen Polo’dan daha uzun bir aks mesafesi sunacak. Bu büyüme en çok arka koltuklarda oturan yolculara etki edecek.

Mevcut model ile kıyaslandığında yeni modeldeki aks mesafesini 90 mm uzatan A1, abisi 2019 Audi A3‘e biraz daha yaklaşacak. Arka koltukta oturanların yanı sıra bagaj kısmında da iyileştirmeler olacak ve kapasite 300-350 litreye yükselecek.

İç tasarıma gelecek olursak, markanın en ufak crossover modeli Q2’nin direksiyonuna oturanlar, yeni Audi A1’in iç mekanında yabancılık çekmeyecek. B segmentine renk getiren premium modellerden olan Audi A1, yeni modelde de dijital gösterge paneli ve kişiselleştirilebilir bir iç mekan şansı verecek. Alman otomobil üreticis Audi’nin yeni B segmenti temsilcini muhtemelen 2018 yılının 2. yarısında tanıtacak ve yıl sonuna doğru satışa sunacak.