Audi A8'in Kontrolleri Parmakların Ucunda • Onur Test Sürüşünde!

Amiral gemisi A8 modelini baştan aşağıya yenileyerek teknoloji üssü haline getiren Audi, yeni A8’in arka koltuğunda bulunan akıllı telefon boyutlarındaki dokunmatik kumanda ekranı ile arka koltuktaki yolcular, ortam aydınlatmasından bilgi-eğlence sistemine, koltuk masaj özelliğinden havalandırma sistemine kadar otomobilin birçok özelliğini kontrol edebilecek.

Markanın en lüks modeli olan 4. nesil yeni Audi A8, sürüş dinamikliği ve güvenlik özelliklerinin yanında, ferah bir salon havası sunan moden ve konforlu iç tasarımıyla da öne çıkıyor.

En prestijli ve konforlu yerin segmentindeki rakipleri S-Serisi ve 7 Serisi gibi, arka sağ koltuk olduğu yeni Audi A8’de, arka koltuktaki yolcuların rahatı için yakın geçmişte konsept otomobillerde görülen özellikler hayat buldu. Bu özelliklerin başında “Arka koltuk merkezi kontrol kumandası (Rear Seat Remote)” geliyor.

Arka koltukta, ortadaki kol dayanağı üzerinde bulunan OLED ekranlı ve bir akıllı telefon ebatlarındaki uzaktan kumanda, bulunduğu yerden çıkarılarak kullanılıyor. Yolcular, bu kumanda ile ortam aydınlatması, yeni HD Matrix okuma ışıkları, masaj koltukları, koltuk ayarları, bilgi-eğlence sistemi, iklimlendirme ayarları, müzik ve arka camlardaki güneşlikler gibi birçok fonksiyonu kontrol edebiliyor. 5.7 inç büyüklüğündeki kumanda ile, ayrı bir işletim ünitesi üzerinden telefon konuşmaları da gerçekleştirilebiliyor.