En Dayanıklı 4x4 Toyota Land Cruiser Prado Yenilendi

Toyota’nın zorlu arazi şartlarında yeteneğini konuşturan ve şehir içi yollarda estetik tasarımı ile eşsiz bir görünüme sahip olan efsane modeli Land Cruiser Prado yenilendi. 190’dan fazla ülkede satışı devam eden ve rakipsiz arazi kabiliyeti ile dünyanın en dayanıklı 4×4 modellerinden kabul edilen Land Cruiser ailesi, 67 yıldır Toyota markasını kalite, dayanıklılık ve güvenilirlik konusunda başarıyla temsil ediyor.

10’u aşkın Avrupa ülkesinde segment lideri olan Toyota Land Cruiser Prado, segmentindeki iddiasını daha modern, güçlü ve kaliteli tasarımıyla kanıtlıyor.

Konfor seviyesi arttı
Yenilenen Land Cruiser Prado’nun kabin ergonomisi ile birlikte, yeni ön konsol tasarımı da geliştirilmiş. Daha büyük 8 inç’lik multimedia ekranı konumlandırılan konsolda, Optitron sürücü göstergeleri ve direksiyondan kontrol edilebilen 4.2 inç’lik çok fonksiyonlu ekran da ön konsolda görsel bir şölen sunuyor. Ayrıca araç içi konforu da, ön koltuklardaki soğutma, arka koltuklardaki ısıtma, otomatik klima, ısıtmalı ön camlar ve yeni akıllı anahtar tasarımıyla artırıldı.

Yeni Land Cruiser Prado’nun uzunluğu 60 mm uzayarak 4,840 mm’ye çıktı. Böylelikle sıra dışı bir manevra kabiliyeti elde edilirken, dönüş yarıçapı ise sadece 5.8 metre oldu. Yeniden tasarlanan kaput, ön panjur, farlar, ön tampon, çamurluklar Land Cruiser Prado’nun eşsiz tasarım mimarisini daha da geliştirdi. Yenilenen ön far ve arka stop grubu ise, aracın çekiciliğini artırdı. Land Cruiser Prado’nun güçlü duruşu, en az 215 mm’lik yükseklik, 31 derecelik yaklaşma açısı, 25 derecelik ayrılma açısı ve 22 derecelik karın açısı ile desteklendi.

Land Cruiser Prado’nun rakipsiz off-road kabiliyeti son derece dayanıklı, deformasyona dirençli ayrı şasili gövde yapısı ile sürücüye sağladığı üst düzey yönlendirme ve teknolojik destek özelliklerinden geliyor.
Land Cruiser Prado’nun off-road tecrübesi olmayan sürücülerin bile aracın off-road özelliklerini üst seviyede kullanabilmesine destek olan arazi destek sistemleri, bu otomobili dünyanın teknolojik açıdan en ileri, güvenli, keyifli ve kolay kullanılabilen 4×4 araçlarından biri yapıyor.

Yeni Land Cruiser Prado’nun dikkat çeken özellikleri arasında Toyota Safety Sense aktif güvenlik teknolojileri donanımları da bulunuyor. Bu donanımlar arasında yolcu algılama özellikli Ön Çarpışma Önleyici Sistem (PCS), Adaptif Hız Sabitleme Sistemi (ACC), Şerit Takip Uyarı Sistemi (LDA) ve Otomatik Uzun Far Sistemi (AHB) bulunuyor. Diğer aktif güvenlik teknolojileri arasında Kör Nokta Uyarı Sistemi (BSM) ve Geri Manevra Trafik Algılama Sistemi (RCTA) de bulunuyor.

Yeni Land Cruiser Prado, 177 HP güç üreten 2.8 litrelik D-4D turbo dizel motorla birlikte satışa sunuluyor. Türkiye’de ise MTV ve tescil masrafları hariç 157 bin 500 Euro fiyat ile satışa sunuluyor.