İşte Hyundai'nin 2018 Model SUV'si: Yeni Hyundai Santa Fe

Koreli otomobil üreticisinin yenilenen SUV modeli yeni Hyundai Santa Fe’nin ilk resmi fotoğrafları basın mensuplarıyla paylaşıldı. Tasarım ve konfor anlamında çıtayı yükselterek Hyundai adına yeni bir sayfa açacak olan yeni Santa Fe, çıtayı bir hayli yükseltecek.

SUV segmentinde konfor ve zerafet açısından bu sefer başarılı bir modele imza atacak gibi görünen Hyundai, D-segmenti modeli yeni Hyundai Santa Fe’de güncel modellerinden esintiler de sunuyor.

Yeni nesil ince tasarımlı ön farları ve markanın yeni tasarım dilini yansıtan basamak tipi ızgarasıyla yeni Hyundai Santa Fe oldukça modern görünüyor.

Sportif ve cesur çizgileri ile dikkat çekmeyi başaran dış tasarımın yanı sıra, iç tasarımda da üst düzey kalite ve ferah bir yaşam alanı sunuluyor. 4.770 mm uzunluğu ve 1.890 mm genişliği ile yeni Hyundai Santa Fe, selefine göre daha uzun bir dingil mesafesi ile geliyor. Bu sayede iç mekanda sunduğu yaşam alanı ile daha konforlu yolculuklar vaat ediyor.

Markanın Smart Sense teknolojisinin bir parçası olan yeni Hyundai Santa Fe, gelişmiş aktif emniyet güvenlik paketiyle de adından sıkça söz ettirecek gibi görünüyor. Arka çapraz trafik çarpışma uyarısı ile sınıfında bir ilke imza atacak olan yeni Santa Fe, görünürlüğü düşük olan alanlarda bu teknolojiyi devreye sokarak, hem sürücüyü uyarıyor hem de otomatik olarak fren yapıyor. Güvenlik çıkış yardımcısı ise trafikteki araçların yaklaşmasını algılayarak kapıları geçici olarak kitliyor ve olası kazaların önüne geçiyor.

Yeni nesil Hyundai Santa Fe, önümüzdeki ay düzenlenecek Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak.