Tesla Model S P100D, 650 Beygirlik Ferrari FF'e Karşı! (Video)

Elektrikli motoru, inanılmaz tork ve gücü ile Tesla Model S P100D, bugüne kadar birçok spor otomobille yarıştı ve girdiği tüm mücadeleleri de kazanmayı başardı. Peki ya 650 beygir güç üreten, 100 km/s hıza sadece 3.7 saniyede çıkan V12 motorlu Ferrari FF?

Bakalım videoda İtalyan aygırı mı Amerikan uzay mekiği mi galip gelecek?

650 beygir ve 683 nm tork güç üreten çılgın İtalyan Ferrari FF, V12 motorun homurtusuyla birlikte 0-100 km/s hızlanmasını sadece 3.7 saniyede tamamlıyor ve maksimum 335 km/s hıza çıkabiliyor.

Videoda Tesla Model S P100D modeline kafa tutan Ferrari FF’te, altın sarısı Ankry jantlar ve iPE performans egzoz sistemi de bulunuyor. Tabii iPE egzoz sisteminin çıkartacağı fazla gürültü Model S P100D’yi korkutmayı başarır mı? Göreceğiz… Çünkü performans egzozlarının asıl amacı maksimum hızı arttırmak. Bu yarışta “Hangi otomobil daha çabuk hızlanıyor” sorusuna cevap aranıyor.

Ferrari FF’in tahrik edici egzoz sesi ile etrafı inletirken, Tesla Model S P100D ise fırtına öncesi sessizlikle bitiş çizgisine doğru ilerliyor. Tamamen elektrikli motordan, ufak bir elektrik sesi hariç tık gelmiyor.

Her ne kadar Ferrari FF yarış sırasında Tesla Model S’i yakalıyor gibi olsa da, yarışın sonucu değişmiyor. 🙂