Yeni Nissan Kicks, Juke'un Yerini Mi Alacak? • Onur Test Sürüşünde!

Nissan, kompakt crossover segmentinde Juke’un yerini alması planlanan yeni Nissan Kicks modelinin lansmanını Los Angeles Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirdi. Nissan’ın son teknoloji ürünleri Intelligent Mobility ve Akıllı Çevre Görüş Sistemi ile donattığı yeni Nissan Kicks, Haziran 2018’de Kuzey Amerika’da satışa sunulacak.

Japon otomobil üreticisi Nissan, her geçen gün daha da popüler hale gelen kompakt crossover segmentinde yarışacak yeni Kicks modeli ile iddialı geliyor. Artık daha rafine ve farklı bir tasarıma sahip olan yeni Nissan Kicks, ilk olarak Amerika’da satışa sunulacak, ardından Avrupa’ya gelmesi de bekleniyor.

Kalın plastik kuşaklar ile çevrili şişkin çamurluklar, yüksek tavan mimarisi ve geniş omuz çizgileri ile karakteristik bir duruş sergileyen yeni Nissan Kicks, markaya özgü V formlu ön ızgara, bumerang görünümlü ön farlar ve arka farların yanı sıra wrap-around visor isimli yeni tavan çizgisi ile hem markanın tasarım dilini sergiliyor hem de daha dinamik bir görüntü sunuyor.

Standart olarak Akıllı Otomatik Farlar ve isteğe bağlı olarak LED farlara donatılacak yeni Nissan Kicks’te standart renklerin dışında 5 farklı çift renk gövde seçeneği de sunulacak.

Coupe formundaki tavan çizgisinin yanı sıra son derece geniş bir arka yaşam alanı haricinde, sınıfının en geniş bagaj hacimlerinden birine de sahip olacak. Sadelik odaklı bir iç tasarıma sahip olan yeni Nissan Kicks, 7 inçlik renkli ekran bulunduruyor. Akıllı telefon entegrasyon teknolojilerinden Apple CarPlay ve Android Auto’yu da destekleyen bu ekran üzerinden bilgi ve eğlence sistemi kontrol ediliyor.

Kuzey Amerika’da 1.6 litrelik 4 silindirli benzinli motor seçeneği ile satışa sunulacak yeni Kicks, 125 beygir güç ve 155 nm tork üretecek. Yeni teknolojilerin kullanıldığı motoru Xtronik otomatik şanzımanla kombine edecek otomobilin ortalama yakıt tüketimi de 7,1 lt/100 km olacak.

Zengin donanım seviyesi ile gelecek yeni Nissan Kicks’te çevre görüş sistemi gibi konfor odaklı donanımlar dışında, tüm paketlerde otomatik acil durum freni de standart olarak sunulacak. Üst donanım paketlerinde ise kör nokta uyarı sistemi ve arka çapraz trafik uyarısı sistemi de sürüş güvenliğini arttıracak.