2018'in En İyi Elektrikli Otomobili Seçildi! • Onur Test Sürüşünde!

Ünlü otomobil dergisi What Car?, “2018 Yılının En İyi Elektrikli Otomobili”ni seçti. Dünyanın en çok satan elektrikli otomobili olan Nissan Leaf, ‘What Car?’ tarafından verilen bu ödülün sahibi oldu. Markanın elektrikli otomobillere yönelik geliştirdiği xStorage sistemi de Teknoloji Ödülü’ne layık görüldü.

2011 yılında satışa sunulan Nissan Leaf, ilk jenerasyonu dahil bugüne kadar uluslararası alanda almış olduğu toplam 114 ödüle bir yenisini daha eklemeyi başardı. ‘What Car?’ tarafından 2018 Yılın Elektrikli Otomobili seçilen yeni Nissan Leaf, İspanya’da gerçekleştirilen ‘NISSAN Electric Ecosystem Experience’ programı kapsamında tanıtıldı.

Ayrıca, NISSAN’ın geri dönüştürülmüş pilleri kullanarak enerji depolama imkanı sağlayan xStorage sistemi ‘What Car?’da ‘Teknoloji Ödülü’ne layık görüldü.

Avrupa genelinde otomobil tutkunlarının en çok takip ettiği ve ilgi gösterdiği saygın ödüllerden biri olan ‘What Car?’, aynı zamanda İngiltere medyasının en büyük otomobil satın alma rehberi olarak görülüyor.

NISSAN Avrupa Satış ve Pazarlama’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Philippe SAILLARD, ödül hakkında şu açıklamayı yaptı: “Yeni Nissan Leaf, dünyanın en gelişmiş ve en erişilebilir yüzde 100 elektrikli aracı. ‘What Car?’ gibi prestijli bir marka tarafından böylesine önemli bir ödül aldığımız için çok mutluyuz. Bu, tarih boyunca satışa sunulan diğer elektrikli araçlardan daha keyifli, daha heyecan verici ve daha fazla bağlanabilir özelliklere sahip bir otomobil.”

Yeni NISSAN LEAF Tasarımıyla Dikkat Çekiyor

Yeni Leaf önceki nesil ile karşılaştırıldığında daha dinamik tasarımı ve gelişmiş teknolojileriyle öne çıkarken, aynı zamanda daha geliştirilmiş teknik yapısıyla gerek performans ve gerekse de menzil noktasında önemli bir gelişim ortaya koyuyor.

Yeni Leaf, ayrıca NISSAN’ın otonom sürüş teknolojisi ProPILOT ve e-Pedal ile donatılan Avrupa’daki ilk Nissan modeli olmasıyla da büyük öneme sahip. e-Pedal sürücüye gaz pedalına uygulanan basıncın arttırılması veya azaltılmasıyla aracı harekete geçirme, hızlandırma, yavaşlatma ve durdurma imkanı tanıyor.

Yeni Nissan Leaf, lansman tarihinden itibaren üç aylık süre içerisinde 12.000’den fazla satıldı ve Avrupa’da her 12 dakikada bir Nissan Leaf gerçekleştirilmiş oldu.