2019 Porsche 911 Yüzünü Gösterdi! • Onur Test Sürüşünde!

2019 Porsche 911 modelini büyük ölçüde hazırlayan efsane spor otomobil üreticisi Porsche, görünüşe göre test sürüşleri devam eden yeni 911’i meraklı gözlerden uzak tutmayı başaramamış.

Parlak Sarı renkli bir 2019 Porsche 911, otomobil sevdalısı casus fotoğrafçılar tarafından 3 kişi tarafından itilirken görüntülenmiş. Aslında bu, 2019 Porsche 911’in geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan kamuflajlı fotoğrafından sonra 2. fotoğrafı.

Markanın yeni modellerinde kullandığı, bagaj kapağı boyunca uzanan tek parça LED stop grubu, yeni 2019 Porsche 911’de de ilk göz çarpan detay oluyor. Porsche logosu da bu uzun LED grubunun üzerinde konumlandırılmış. Tek parça halindeki uzun LED stop grubunun otomobilin daha geniş görünmesini sağladığını söyleyebiliriz.

Arka tampondaki dört egzoz çıkışı da önceki modellerin aksine artık tamponun içerisine taşınmış.

992 kod adı ile Ekim ayında gerçekleşecek Los Angeles Otomobil Fuarı’nda sahneye çıkması beklenen Porsche 911’de kullanılacak esnek platform, yeni jenerasyon Audi R8 ve Lamborghini Huracan modellerine de uyarlanabilecek.

Efsane sporcunun en yeni modelinde kullanılacak şasi, yeni mimarisi ile daha güçlü olacak. Daha içeride konumlanacak motor sayesinde de ağırlık dağılımında optimizasyon sağlanacak.

Baz Carrera modellerinde 3.0 litrelik 6 silindirli güncellenmiş motor kullanılacak. Bu güncel motor seçeneği, 991 kodlu mevcut modelden 20 beygir daha fazla, yani 390 beygir güç üretecek. Carrera S modelinde sunulacak 450 beygirlik motor ise şimdiki modelden 30 beygir daha güçlü olacak.

İç tasarımı da modernize edecek Porsche, 2019 Porsche 911’de gösterge paneline kadar uzanan (gösterge paneli de dijitalleşebilir) geniş bir bilgi ekranı kullanacak.