4 kapılı Canavar Yeni Mercedes-AMG GT4'ün İlk Görselleri • Onur Test Sürüşünde!

Mercedes-Benz’in uzun zamandır AMG GT modelinin 4 kapılı versiyonu üzerinde çalıştığını biliyoruz. Bugüne kadar birçok casus fotoğrafı ve bilgisayar destekli görseli hazırlanan yeni Mercedes-AMG GT4’in ilk resmi görseli sonunda ortaya çıktı.

Önümüzdeki ay Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak dört kapılı GT’nin üretim versiyonunda, GT Concept modelinnden esinlenen ve CLS modelinden de daha sportif ve performans odaklı bir yaklaşım sergileyecek bir tasarımla karşılaşacağız. Yeni CLS modelinde yalnızca hibrit destekli CLS 53 AMG modelinin sunulduğu göz önünde bulundurulduğunda, yeni Mercedes-AMG GT4 modelinin bu boşluğu doldurması bekleniyor.

Yüksek performansı ile coupe ve cabrio kasa tiplerine satışta olan AMG GT modelleriyle eşdeğer güç sunacak yeni Mercedes-AMG GT4, pistte, caddelerde ve şehirler arası yollarda test edilerek her koşula uygun, 4 kapılı bir süper spor otomobil ortaya çıkması bekleniyor.

Yeni Mercedes-AMG GT4’da 65 AMG modellerinde kullanılan V12 motorun yer almayacağından kesinlikle eminiz. Bu nedenle en büyük olasılık, 603 beygir güç üreten 4.0 litrelik V8 çift turbolu motorun kullanılması. Konsept otomobilde hibrit motor ile birlikte kullanılan bu motor, toplam 800 beygirlik çılgın bir güç üreterek 671 beygirlik Porsche Panamera Turbo S E-Hybrit modelinden bile daha güçlü oluyor. Umarım Mercedes-Benz bu motor seçeneğini de sunar.

Yayınlanan düşük çözünürlüklü bu görsel de muhtemelen yeni Mercedes-AMG GT4’un ilk resmi görseli. Panamericana ön ızgara, otomobilin dört bir yanında masküler çizgiler, eğimli tavan çizgisi ve arka rüzgarlık.

Dinamik tasarımıyla yeni CLS’den ayırlacak GT4, yine 4 kapılı coupe gövde tipiyle eski CLS 63 AMG’nin koltuğuna oturacak. Bu yıl sonunda satışa sunulduğunda BMW M8 Gran Coupe modeline rakip olması beklenen otomobilin Cenevre’de görücüye çıkacağı tahmin ediliyor.