Çok Yönlü Pick-Up: Renault Alaskan | Onurtestsurusunde.com

Gün geçmiyor ki hem arazide hem de şehir içinde güven veren pick-up’lara olan ilgi artmasın. Artık Fiat’tan Nissan’a birçok otomobl üreticisi, pick-up modelleri ile pazardaki yerini alıyor. Yeni Renault Alaskan’da bu rekabetin son temsilcisi olmaya hazırlanıyor.

Sağlam ve konforlu olmasının yanı sıra, kullanılan teknolojisi ile birlikte sıra dışı sürüş konforu vaat ettiği belirtilen yeni Renault Alaskan, özellikle şık ön tasarımıyla enerjik bir SUV izlenimi veriyor.

VERSION E2

Üst düzey bir off-road kabiliyetine sahip olan yeni Renault Alaskan modelinde, aynı altyapıyı paylaştığı Nissan NP3000 Navara modelinde de kullanılan 2.3 litrelik dCi dizel motor görev yapıyor. Bu motor seçeneği ile yeni Alaskan sınıfının en ekonomik modellerinden biri oluyor.

Yeni Alaskan’ı işleri için kullanacak profesyonel müşterilerin gereksinimlerini fazlasıyla karşılayacak modelin, günlük kullanımı da son derece kolay ve keyifli. Hafif ticari araçlar denilince akıllara gelen en deneyimli markalardan olan Renault, bu sayede yeni Alaskan müşterilerini geniş servis ağı ve aksesuar yelpazesi ile buluşturacak.

RENAULT ALASKAN (U60) - PHASE 1Son 18 yıldır Avrupa’nın 1 numaralı hafif ticari markası konumunda olan Renault, yeni Alaskan modeli ile birlikte bu segmentte global bir oyuncu olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Yeni Alaskan modelini 3 tesiste üretecek olan Renault, aracı ilk olarak dünya lansmanının gerçekleştirildiği Kolombiya’da satışa sunacak.

Zorlu arazi koşullarına karşı oldukça dayanıklı malzemeler kullanılarak üretilen yeni Renault Alaskan’da, şehir kullanımı için konfor da ön planda tutulmuş. Yeni Alaskan, tek kabinli ya da çift kabinli, uzun veya kısa şasili hatta geniş ya da dar gövdeyle tercih edilebiliyor. Bu sayede Renault, müşterilerin ihtiyaçlarına daha kişiselleştirilmiş şekilde yanıt vermek istiyor.

RENAULT ALASKAN (U60) - PHASE 1Oldukça şık bir tasarıma sahip olan Alaskan, Renault Master ticari modelinde de kullanılan 160 ve 190 beygirlik, çift turbolu dizel motor seçenekleri ile satışa çıkacak. Bu motor seçenekleri 6 ileri manuel ya da 7 ileri otomatik şanzıman seçeneği ile tercih edilebilecek.

2 veya 4 tekerlekten çekiş seçeneği ile satışa sunulan Renault Alaskan, 3 farklı sürüş moduna sahip olacak.

Sürüş modları: 2WD (arka tekerlekten itiş) / 4H ve 4LO (Integral 4WD)

  • 2WD: günlük kullanım ve kaplanmış yollar için – daha iyi yakıt tasarrufu ve daha iyi kullanım,
  • 4H (60 km/s’ye kadar hızlarda devreye girer): yol tutuşu kısmen kaybolduğunda (ıslak yol, kayalık yerler, vs.) 100 km/s’ye kadar,
  • 4LO (araç durağan haldeyken deveye girer): yol tutuşu tamamen kaybolduğunda (kum, kar, derin çamur, vs.).