Dünyada Yılın Lüks Otomobili Belli Oldu! • Onur Test Sürüşünde!

Audi’nin yenilenen amiral gemisi yeni Audi A8, 2018 yılında “Dünyada Yılın Lüks Otomobili” ödülünü almayı başararak Audi’ye “Dünya Otomobil Ödülleri”nde 9. kez zafer kazandırmış oldu.

New York Otomobil Fuarı’nda gerçekleşen bir törenle sahiplerini bulan “Dünya Otomobil Ödülleri” (World Car of the Year), 24 ülkeden toplam 82 üyeden oluşan jüriin oylarıyla sahiplerini buluyor. Aday otomobilleri tasarımi konfor ve güvenlik özelliklerinin yanı sıra, çevresel etkileri, sürüş performansı, pazar etkisi ve fiyat/performans oranı gibi birçok kritere göre değerlendiren jüri üyeleri, markanın amiral gemisi yeni Audi A8’i “Dünyada Yılın Lüks Otomobili” ünvanıyla ödüllendirdi.

Yeni Audi A8‘in “Dünyada Yılın Lüks Otomobili” seçilmesi ile birlikte Audi 9. kez Dünya Otomobil Ödülü kazanmış oldu. AUDI AG Ürün Geliştirmeden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Peter Mertens, konuyla ilgili şu değerlendirmede bulundu: “Yeni Audi A8, tüm otomobil endüstrisi için inovasyonu ileriye taşıyor. Yenilikçi dokunmatik kontrol sistemi, istikrarlı ve geniş çaplı elektrifikasyon ve şartlı otomatik sürüşe uygun teknik nitelikleri ile otomotiv mühendisliğinde yeni standartlar belirliyor.”

Audi’nin Neckarsulm fabrikasında üretilen Audi A8, yılın ikinci çeyreği itibariyle Türkiye’de satışa sunulacak. Özel malzemelerle, en üst kalitede üretilen otomobilin donanım özellikleri arasında opsiyonel olarak sunulan Audi laser light özellikli HD Matrix LED farlar, dinamik dört tekerlekten yönlendirme sistemi ve ayak masajı özelliğine sahip arka koltuk paketi yer alıyor.

Audi’nin bugüne dek Dünya Otomobil Ödülleri’nde kazandığı başarılar şunlar:

2005Audi A6Dünyada Yılın Otomobili
2007Audi RS4Dünyanın En İyi Performans Otomobili
2007Audi TTDünyada Yılın En İyi Otomobil Tasarımı
2008Audi R8Dünyanın En İyi Performans Otomobili
2008Audi R8Dünyada Yılın En İyi Otomobil Tasarımı
2010Audi R8 V10Dünyanın En İyi Performans Otomobili
2014Audi A3Dünyada Yılın Otomobili
2016Audi R8*Dünyanın En İyi Performans Otomobili
2018Audi A8Dünyada Yılın Lüks Otomobili