En Güçlü Pick-Up: Amarok Aventura! • Onur Test Sürüşünde!

Volkswagen Ticari Araç’ın pick-up segmentindeki premium modeli Amarok Aventura, sınıfında en güçlü olan motoruyla rekabete yeni bir boyut getiriyor.

224 beygir ve 550 nm tork üreten Amarok Aventura’nın 3.0 litre V6 dizel motoru, başarılı bir performans sunuyor. 4MOTION sürekli 4 çeker sistemine sahip olan Amarok Aventura, 8 ileri otomatik vites sayesinde yakıt tasarrufu da sağlıyor. Amarok Aventura’nın overboost fonksiyonu, 50-120 km/s hızlar arasında gaz pedalına %70 oranında basıldığı zaman devreye giriyor ve maksimum 10 saniye boyunca devrede kalarak pick-up modelin gücünü 245 ps’e yükseltiyor.

Bu özelliği ile pick-up rakiplerinden ayrılmayı başaran Volkswagen Amarok V6  modelinin bir üst versiyonu Aventura, hem asfalt hem de off-road koşullarında yüksek performans, düşük yakıt tüketimi ve yüksek çekiş gücü vaat ediyor. Amarok Aventura’da standart olarak sunulan 8 ileri otomatik vites, 4MOTION 4 çeker sistemi ile tüm tekerleklere güç iletiyor. 8. vites sayesinde ekonomik davranan motor, devir düşürerek yakıt tüketimini ve kabin içi sesi düşürüyor. Amarok Aventura, 100 km’de ortalama 7.8 litre yakıt tüketiyor.

Amarok Aventura

İç tasarımda SUV konforu ve lüksü

İç tasarımda Nappa deri koltuklar ile lüksün ilk işaretlerini veren Amarok Aventura’nın ısıtmalı ve elektrikli ön koltukları da AGR konfor onaylı. Isıtmalı ön cam fiskiyeleri, renkli yol bilgisayarı, direksiyon arkası vites kumandaları, aluminyum pedal takımı gibi detaylarla süslü olan Volkswagen Amarok Aventura, üst düzey donanımıyla dikkat çekiyor.

Yeni Detaylarla Dış Tasarım

Bagaj boyunca uzanan gövde rengi sportif bar, 20 inç aluminyum jantlar, elektrikli aynalar ve köşe aydınlatmaları gibi detaylarla standart Amarok’tan ayrılan otomobil, aydınlatmalı yan basamak ve etkileyici Ravenna mavisi renk alternatifi ile de tek olma özelliği taşıyor.

Amarok Aventura

Teknolojik yenilikleriyle fark yaratıyor
6.33 inç dokunmatik ekrana sahip olan yeni radyo, USB, AUX-in ve SD kart girişi, CD çalar ve bluetooth gibi pek çok kaynaktan müzik dinleme imkanı sunuyor. Standart olarak sunulan “App Connect” sayesinde, telefondaki uygulamalar radyo ekranından kontrol edilebiliyor. “Sesli Kontrol” özelliği sayesinde ise telefon arama komutları sesli olarak kontrol ediliyor.

Üst düzey güvenlik
Amarok Aventura’da bulunan ön aksta 17 inç, arka aksta da 16 inç çapındaki fren diskleri aracın daha iyi frenlemesini ve yüklü olduğunda daha kısa fren mesafesine sahip olmasını sağlıyor.
Standart olarak sunulan “İkincil Çarpışma Önleme Asistanı” olası bir ikinci çarpışmayı önleme amacıyla ilk çarpışmadan sonra aracı frenliyor. İki bağımsız sensör sayesinde çarpışmanın derecesini algılıyor ve çarpışma yeterince kuvvetliyse aracı frenleyerek hızını 10 km/s’ye kadar düşürüyor. Frenleme esnasında sürücü aracın kontrolünü istediği zaman devralabiliyor. Amarok Aventura’da “lastik basınç görüntüleme sistemi” de standart olarak sunuluyor. Her tekerlekte bulunan basınç sensöründen veri alan sistem, sürüş güvenliğini artırıp lastiğin yıpranmasını önlemeye yardımcı oluyor.