En Hızlı SUV: Lamborghini Urus • Onur Test Sürüşünde!

İtalyan süper sport üreticisinin Lamborghini Urus modelinin üretim versiyonu görsellerini yayınlamasından 1 hafta sonra,  X-Tomi Design süper spor İtalyan aygırı SUV’nin yüksek çözünürlüklü bir tasarımını yaptı.

Tahmin edildiği gibi, Lamborghini Urus markanın tanıttığı konspet model ile oldukça fazla tasarım detayını paylaşacak ancak tabii ki üzerinden 5 yıl geçen konseptten daha güncel ve taze çizgiler sunacak.

Ön tasarımda, konspet modelde kullanılandan daha karmaşık bir far tasarımı ile gelecek Lamborghini Urus, ön tamponları ve hatlarını da büyük ölçüde değiştirecek. Peki bu kötü bir şey mi? Tabii ki değil. Çünkü bu sayede yeni Lamborghini Urus, yollarda gördüğünüz hiçbir otomobile benzemeyecek.

Profilden baktığımızda ise üretim versiyonu Urus’un büyük ölçüde aynı hatlara sahip olacağı görünüyor. Köşeli çamurluklar, büyük jantlar ve kapılar boyunca uzanan derinlik kazandırılmış kapı detayları. Bu görsel tasarımda Lamborghini Urus’un arka tasarımına dair bir ipucu verilmezken, konsept model ile büyük ölçüde aynı olması bekleniyor.

1996 kilo ağırlığında olması beklenen yeni Urus modelinin, tur zamanlarında 610 beygirlik Huracan’a rakip olacağı söyleniyor. 0-100 km/s hızlanmasını 3.35-3.7 saniye arasında tamamlaması beklenen Urus’un 303 km/s maksimum hıza ulaşarak en hızlı seri üretim SUV olacak.

Son ayların en çok merak edilen modeli olan Lamborghini‘nin ilk SUV denemesi Urus, 4 Aralık’ta yaklaşık 650 beygir güç üretecek 4.0 litrelik olağanüstü bir motor ile tanıtılacak. 2018’de ise yeni Urus’un plug-in hybrit versiyonunun da motor seçenekleri arasına eklenmesi bekleniyor.