Ford Otosan, 100 bininci Ford Tourneo Courier'ı Teslim Etti!

Piyasadaki en şık hafif ticari araçlardan olan Ford Tourneo Courier modeli ile Ford Otosan, 100.000’inci teslimatı gerçekleştirerek yeni bir başarıya ulaştı.

Geçtiğimiz yıl Türkiye’nin en başarılı hafif ticari araçlarından biri olan yeni Ford Tourneo Courier’ın tasarım ve üretimi, Ford Otosan’ın Yeniköy Fabrikası’nda gerçekleştiriliyor. Tourneo Courier ve Transit Courier modelleri Türkiye’den tüm dünyaya ihraç ediliyor.

Satışa sunulduğu ilk günden bu yana büyük ilgi gören hafif ticari Ford Tourneo Courier’in 100 bininci sahibi Hüseyin Karakaş’a yeni aracını, Ford Otosan Pazarlama, Satış ve Satış Sonrası Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk teslim etti.

ford-tourneo-courier-1

100 km’de 3.7 litrelik yakıt tüketimi ile sınıfının en ekonomik modeli olan Ford Tourneo Courier, şıklığı, konforu ve donanımları ile de diğer ticarilerin bir adım önüne geçiyor.

Tourneo Courier; 1.5 litre 75 beygir ve 1.6 litre 95 beygir olmak üzere 2 farklı dizel motor seçeneği ile sunuluyor. Tourneo Courier; Trend, Deluxe, Titanium ve Titanium Plus olmak üzere 4 farklı donanım seçeneği ile sunuluyor.

Ford Tourneo Courier; 5 inçlik Türkçe navigasyon ve geri görüş kamerası, deri kaplı direksiyon ve vites topuzu, SYNC ve Akıllı Cihaz İstasyonu gibi donanımlar da sunuyor.

Tourneo Courier ayrıca yüksek aktif ve pasif güvenlik donanımları ile hafif ticari sınıfındaki standartları da belirliyor. Sürücü ve Yolcu Ön Hava Yastığı, ESP, ABS, Yokuş Kalkış Destek Sistemi, Acil Durum Fren Desteği, Elektronik Fren Gücü Dağıtım Sistemi, ISOFIX Bağlantı Noktaları, Kayar Kapılarda Çocuk Kilidi, Merkezi Kilit ve Immobilizer gibi bir çok özellik Ford Tourneo Courier tarafından standart olarak sunuluyor.