Kia Sorento'ya yeni nesil teknoloji ve navigasyon desteği

Başarılı otomobil üreticisi Kia’nın amiral gemisi yeni Kia Sorento, yeni nesil teknoloji ve navigasyon desteği ile güncellendi. Etkileyici tasarımı ile yeni SUV, Şerit Takip Sistemi, Kör Nokta Uyarı Sistemi ve Çevre Görüş Sistemi gibi güvenlik donanımları ile daha akıllı bir sürüş deneyimi yaşatırken, Navigasyon sistemi de sunmaya başladı.KIA_Sorento_Monitor

Fark yaratan özelliklerine yenilerini ekleyen Kia Sorento, bu yeni teknolojileri sayesinde SUV segmentindeki konumunu gün geçtikçe güçlendirmeye devam ediyor.

2004 ve 2009 yılları arasında üst üste 5 yıl boyunca en çok satan SUV olan yeni Kia Sorento, 2015 yılında yenilenmişti.

Şerit Takip Sistemi ile birlikte aracın istenmeyen bir şekilde şeritten ayrılması durumunda yeni Sorento, sürücüyü anında uyarıyor. Yol çizgilerini tespit ederek çalışan bu sistem, değişik yol koşulları ve sürüş tarzlarına da uyum sağlıyor.

KIA_Sorento_Navigasyon
Kör Nokta Uyarı Sistemi ise Sorento yolda seyrederken kör noktaya bir araç girmesi halinde yan aynalarda uyarı ışıkları yanarak sürücüye bilgi veriliyor. Sürücü şerit değiştirmek için inyal verdiğinde kör noktada yaklaşan bir araç varsa, sistem tarafından görsel ve sesli uyarılar devreye giriyor.

Çevre Görüş Sistemi ise araç çevresinde yer alan 4 adet kamera ile araç çevresini 360 derece olarak konsoldaki ekrana yansıtıyor. Navigasyon özelliği de eklenen Sorento, 239.000 TL’den satışa sunuluyor.

KIA’nın Amiral Gemisi

2015 yılında tamamen yenilenerek otomobil severlerle buluşan yeni Kia Sorento, markanın amiral gemisi modeli olarak dikkat çekiyor.

4.78 metreye uzayan boyu, önceki jenerasyona kıyasla 15 mm alçalan yüksekliği ve 1.89 m genişliği ile yenilenen yeni Sorento, yedi kişilik oturma kapasitesi ile de kalabalık ailelerin gönlünü kazanıyor.

Bagaj hacmi 1.662 litreye yükselebilen Sorento, Dynamax AWD dört tekerlekten çekiş teknolojisi ile birlikte akıllı park gibi özellikler de sunuyor. Yeni Sorento, 185 beygir güç üreten 2.0 litrelik dizel motor ile geliyor.