Lassa V1 Challenge'a Muhteşem Ödül Töreni!
Motor sporları denince akla gelen ilk isim olan efsane ralli pilotumuz Volkan Işık’ın Volkicar isimli yarış araçları ile düzenlediği Lassa V1 Challenge turnuvasının ödül törenine katıldım. Organizasyonun gerçekleşeceği, akılalmaz tasarımı birçok mimari ödül ile kanıtlanmış Vakko Moda Merkezi’ni görmemiz ile gecenin ilk sürprizini yaşamış oldum…

Volkicar’dan haberim tabiki vardı ancak organizasyon ve turnuva yapısı ile ilgili bilgim pek fazla yoktu. Bu organizasyon sayesinde Volkan Işık’ın, Volkicar’ı ve Lassa V1 Challenge’ı tıpkı dünyada milyonlarca hayranı olan Formula 1 yarışlarında olduğu gibi mükemmel bir kurumsal zemin üzerine kurduğunu gördüm. Öyle ki Volkan Işık, VMedya isimli medya kuruluşunun, DeltaSport ralli takımının ve Volkan Işık Akademi’nin de kurucusu. Aynı zamanda efsane rallici, ünlü ekipman üreticisi Sparco’nun da Türkiye distrübutörüymüş.
Ödül töreni için salonda boş kalan son koltuğa kurulduğumda VMedya tarafından hazırlanan esprili bir video ile Volkicar pilotu oyuncu Ümit Erdim’in gecenin sunuculuğunu yapacağını öğreniyorum. Daha önce Peugeot organizasyonunda  tanışma fırsatı bulduğum Ümit Erdim, gerek rakipleri ile esprili atışmaları, gerek enerjisi ile geceye damga vurmakla kalmadı, tüm salonu adeta kahkahalara boğdu.
Gecede İOS tabanlı yazılımlar için hazırlanan ve kısa süre sonra tüm yazılımlarla uyumlu olacak olan VOLKICAR uygulamasının da tanıtımı yapıldı. 31 Mart itibari ile Apple Store’dan indirilebilen oyun, Lassa V1 Challenge’ın gerçek pistlerinde oynanabiliyor. Oyunda şampiyonanın yapıldığı Aydın şehir içi pisti ile, Körfez ve İzmir yarış pistlerinin VOLKICAR versiyonları birebir olarak yer alıyor. VOLKICAR oyundaki pilotlar ise şampiyonada yarışan Türk sporcularımız. Oyun ile ilgili oldukça heyecanlı olduğunu söyleyen Volkan Işık; “ üretmeye ve çalışmaya devam ediyoruz. Mobil uygulamalar hayatımızın vazgeçilmezi. Biz de VOLKICAR uygulaması ile telefonunda,tabletinde yarış oynamayı sevenlerin ceplerine girmeyi amaçladık. Volkicar rekabeti mobil olarak da devam edecek ve düzenleyeceğimiz sürpriz yarışlarda kazananları ödüller bekliyor olacak.” dedi.
VOLKICAR uygulamasının tanıtımından hemen sonra sahnede perdeler bir anda kapandı. Perdeler açıldığında sahnedeki yerlerini alan şampiyon pilotların Volkicar’larını görünce gurulandım. Hala “Türkiye yerli otomobil üretmeli mi?” soruları tartışıla dursun, bence Volkan Işık bu işin ilk adımlarını 4 yıl önce atmış.  Organizasyon ve konsept olarak Volkan Işık, geniş vizyonu ile neden “Yerli Otomobil” planında rol almasın?
Volkicar’ın yarattığı kahraman sporculardan Can Tolon, 2014 sezonunu ilk sırada tamamlayarak altın kupayı alma hakkı kazandı. Tarih Yazıcı sponsorluğunda yarışan İzmirli pilot Tolon, şampiyonayı iki kez üst üste kazanmış oldu. Bronz kupanın sahibi ISS sponsorluğunda yarışan Burak Çukurova olurken MANN-FILTER pilotu Koray Muratoğlu bronz kupanın sahibi oldu. Pilotlar kupalarını gecede Volkan Işık’ın elinden aldı.
Lassa, Vakko, Franke, ISS ve NTV markalarına da desteklerinden dolayı ödül verildi.
Ödül töreninin ardından gerçekleşen afterpartye ise Vakko ve Power Grup Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hakko başta olmak üzere birçok önemli isim katıldı.