Makyajlı Passat Test Sürüşünde Yakalandı! • Onur Test Sürüşünde!

Alman otomobil üreticisi Volkswagen, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük ilgi gören (en azından son vergi ve zamlara kadar) Passat modelinin Avrupa versiyonunu makyajlamaya hazırlanıyor. 2014 yılında satışa sunulan ve piyasada 5. yılını devirmeye hazırlanan Volkswagen, şu sıralar makyajlı Passat ‘ı ağır kış koşullarında test ediyor.

Orta yaş makyajından geçmeye hazırlanan Passat‘ın yalnızca ön ve arka kısımlarının kamuflajlı olması da şaşırtıcı değil. Öyle ki orta yaş makyaj operasyonlarında genellikle otomobillerin tampon ve far formları güncelleniyor. Görünüşe göre Passat’da bu doğrultuda gerçekleşecek güncellemelerle, muhtemelen bu sene sonunda karşımıza çıkacak.

Özellikle ön farların yeni bir görünüme kavuşacağı kesin gibi görünüyor. Ön ızgaranın da markanın amiral gemisi Arteon’daki gibi farlarla birleşen bir formda gelmesi bekleniyor. Casus fotoğrafları çekilen makyajlı Passat test otomobilinin arka aksında ağır bir yük olduğu açıkça görülüyor. Makyajlı Passat test otomobilinin yere yakın olmasının nedeni muhtemelen bagaja ya da arka koltuklara konumlandırılan bir test cihazı.

İç tasarımla ilgili detaylar görüntülemese de, makyajlı Passat’ın iç mekanında pek de köklü bir değişiklik beklenmiyor. Muhtelemen yeni Passat’da makyajlı Golf ya da Arteon’daki yeni bilgi ve medya sistemleri ile teknolojilerin kullanılması bekleniyor. Markanın en yeni modeli olan Touareg’deki gibi tamamen yeni bir yerleşim ve üst düzey teknolojik bir kokpitin ise, tüm iç tasarımın değişmesini gerektireceği için bu modelde kullanılması beklenmiyor.

Henüz motor seçenekleri ile ilgili bir bilgi de bulunmuyor. Ancak otomobil tutkunlarının beklentileri, Arteon için geliştirmeleri devam eden turbo beslemeli 300 beygirlik yeni 3.0 litrelik V6 motorun, makyajlanacak Passat’ın muhtemel Passat R versiyonunda da kullanılması. Passat R şimdilik bir umut olsa da, Arteon’un V6 motoru üzerinde çalışan Volkswagen’den beklentiler yüksek performanslı bir model yönünde.

Önümüzdeki günlerde tanıtılması planlanan makyajlı Passat’ın kesin lansman tarihi ise bilinmiyor. 2019 yılında yeni Passat’ın Kuzey Amerika versiyonunu da satışa sunacak Volkswagen, bakalım Avrupa ve Amerika versiyonlarında ne kadar benzer tasarım unsurları kullanacak.