21-24 Şubat’ta İstanbul Fuar Merkezi "Motobike Istanbul"
Dünya çapında lider madeni yağ üreticilerinden Motul, Türkiye’nin lider motosiklet etkinliği olan Motobike İstanbul fuarının ana sponsoru oldu.
Dünya’da MV Agusta, Ural gibi motosiklet üreticilerinin dolum yağı, aynı zamanda Honda Racing Team gibi Dakar’ın en zorlu şartlarda yarışan fabrika takımlarının sponsoru olan ve Moto GP, World SBK, WEC gibi yarışların teknoloji partnerliğini yapan Motul, Türkiye pazarının da motosiklet kullanıcıları arasında öncü madeni yağ markası olmaya devam ediyor.
Geçtiğimiz yıllarda fuarın en çok ziyaretçiye ulaşan firmalarının başındagelen Motul, 21-24 Şubat 2019 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek olan etkinlikte ziyaretçilerine keyif veren vakit geçirmeleri için fark yaratacak organizasyonlar düzenleyecek. Fuarın giriş kısmında motosiklet kaskları ile gelen ziyaretçilere Motul’un MC Care serisi ürünleri ile kask ve vizör temizliği deneyimi yaşatacak olan Motul, Fuaye alanındaki standında ise kullanıcılara ürünleri ile bilgiler vermenin yanı sıra Motul markasının felsefesini ve motosiklet dünyasındaki saygın yerini anlatacak.
Motobike Istanbul’un Ana sponsoru Motul’un merakla beklenen etkinlikleri ve bir çok bilgiyi Motul’un sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanacak. Ayrıca fuar boyunca ziyaretçileri bekleyen bir birinden farklı canlı yarışlar ve etkinlikler düzenlenecek.
4. Kez Motobike Istanbul’a katılacak Motul’un bu sene Ana Sponsor olması ile ilgili açıklama yapan Motul Türkiye Genel Müdürü Dmitry Bakumenko “Türkiye’deki en önemli motosiklet etkinliklerinden biri olan Motobike Istanbul’un ana sponsoru olmaktan mutluluk duyuyoruz.2018’de Türkiye’de yaşanan ekonomik zorluklar sebebi ile motosiklet sektörünün zor bir dönem geçirdiğini biliyoruz ancak biz fuarların önemine inanıyor ve üreticiler ile hizmet sağlayıcıların son kullanıcılar ile buluştuğu bu fuarda yer almaktan ötürü mutluluk duyuyoruz. Özellikle fuarın son 3 senedir ilginin yükseldiğinin farkındayız.Fuar organizatörü Messe Frankfurt Istanbul’u tebrik etmek gerek. Yüzbinlerin ağırlandığı bu fuarı organize etmek, ilgiyi ayakta tutmak hiçte kolay değil,bunu güzel bir şekilde organize ediyorlar. İş birliğimiz her yıl arttı ve bu sene bu ana sponsorlukla perçinlendi. Dilerim bundan sonraki yıllarda da motosiklet tutkunlarıyla bu fuarda birlikte oluruz. “
21-24 Şubat’ta İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan fuar motosiklet tutkunlarını ağırlayacak. Yüz bin kişinin üzerinde ziyaretçi beklenen fuar bu senede geleneğini bozmayıp seminerler ve gösterilere ev sahipliği yapacak.
Motul Hakkında
Motul, Dünya çapında faaliyet gösteren bir Fransız şirketidir. Yüksek performans yağları (motosikletler, scooterlar, arabalar ve diğer araçlar için) Motul Tech birimi aracılığı ile endüstriyel yağların formülasyonu, üretimi ve dağıtımında uzmanlaşmıştır. 2 asıra yakın süredir ürünlerinin kalitesi, yenilikçiliği ve motor yarışlarına katılım kapasitesi ile tanınan Motul, ayrıca sentetik yağ uzmanı olarak da tanınmaktadır. 1971 yılında Motul, havacılık endüstrisinden kaynaklanan ester teknolojisini kullanarak otomobil motorları için – 300V olarak ünlenen – %100 sentetik yağ formülasyonunu deneyen ilk yağ üreticisi olmuştur. Yıllar içinde Motul, yarış dünyasındaki birçok takım ve üreticinin resmi tedarikçisi olarak geniş tecrübe kazanmış ve onun bu bağlılığı, motor sporlarının teknolojik gelişimine katkıda bulunmuştur.