Otomobil Oscarı'da Sahibini Buldu! İşte Ödülü İlk Kez Alan Marka

Her yıl düzenlenen Car of the Year “Yılın Otomobili” ödülü, bu yıl İsviçre’de gerçekleştirilecek 2018 Cenevre Otomobil Fuarı öncesinde sahibini buldu. İsveçli Premium otomobil üreticisi Volvo, yeni kompakt SUV modeli  yeni Volvo XC40 ile “Yılın Otomobili” seçilerek bu ödülü ilk kez almış oldu.

“Yeni modelimiz XC40’a verilen bu ödülün zamanlaması oldukça anlamlı” şeklinde konuşan Volvo Cars Başkan ve CEO’su Håkan Samuelsson sözlerini: “Yeni modelimizle birlikte Volvo ürün gamında farklı boyut ve sınıflara ait üç adet küresel SUV modeli yer alıyor. Büyümemizde önemli bir rol üstlenen yeni XC40 her geçen gün daha da büyüyen kompakt SUV segmentinde bizi temsil ediyor” şeklinde tamamladı.

Yeni Volco XC40 modelinin aldığı bu ödülle birlikte, Volvo’nun ürün gamındaki tüm SUV’ler Avrupa ya da Kuzey Amerika’da yılın otomobili seçildi. Markanın en büyük SUV modeli XC90 ve orta segmentteki XC60 modelleri 2 yıl üst üste Kuzey Amerika’da Yılın Pick-Up-SUV’si Ödülü’nü almıştı.

Yeni Volvo XC40, daha önce de İngiltere’nin önde gelen otomobil dergilerinden What Car? tarafından Yılın Otomobili seçilmişti.

Tasarım, bağlantı ve güvenlik teknolojileriyle sınıfında öncü modellerden olan yeni Volvo XC40, Avrupa ve ABD’de 40 bini aşkın ön sipariş alarak başarısını şimdiden kanıtlamış oldu. Volvo, XC40’ı Çin’de de satışa sunmaya hazırlanırken, ülkeden otomobilin büyük ilgi görmesini bekliyor.

Markanın yeni kompakt modüler platformu CMA’yı kullanan ilk model olma özelliğini taşıyan XC40, elektrikli araçlara ve bundan sonra üretilecek 40 serisi Volvo modellerine de öncü olacak. Volvo markasının çoğunluk hisselerini elinde bulunduran Geely ile birlikte geliştirilen CMA platformu, her iki marka tarafından da kullanılacak.

Volvo’nun dijital anahtar ve Volvo On Call bağlantılı servis platformunun da kullanıldığı ilk model olan yeni XC40, bu sayede fiziki bir anahtar olmadan da aile arasında araç paylaşımını sağlıyor.

Yeni XC40 ile birlikte lanse edilen Care by Volvo abonelik hizmeti bir başka ilki oluşturuyor. Bu sistemde kullanıcı aracın sahibi olmak yerine aylık belli bir sabit ücret ödeyerek aracı kiralayabiliyor. Care by Volvo bir otomobil sahibi olmayı bir telefon sahibi olmak kadar şeffaf, kolay ve zahmetsiz kılıyor.