Sınıfında Tek: Yeni Mercedes-Benz Vito Select Plus

Yeni Mercedes-Benz Vito Select Plus, gelişmiş donanımları, yüksek motor gücü, yeni nesil şanzımanı ve düşük yakıt tüketiminin yanı sıra, sınıfında ilk kez sunulan panoramik cam tavan ile segmentinde farklılık yaratmaya geliyor.

Yeni Mercedes-Benz Vito Select Plus’da yer alan panoramik cam tavan 1.90×1.12 metre boyutlarında ve önde elektrikli kayar cam sunuyor. Yağmur sensörü sayesinde aracın içine su girmesini önlemek adına, panoramik cam tavan otomatik olarak kendini kapalı konuma getiriyor.

Hem sürücü hem de yolcu kısmında yer alan butonlar ile kontrol edilebilen panoramik cam tavan, anahtar üzerinden de kontrol ediliyor. Güneş ışığını kesmesi adına panoramik cam tavan elektrikli stor perde ile gizlenebiliyor.

Yeni Mercedes-Benz Vito Select Plus  (2)

Motor ve Şanzıman seçenekleri
Yeni Mercedes-Benz Vito Select Plus araçlarda, 190 beygir güç üreten 2.2 litre hacimli dizel 119 CDI motor tipi standart olarak sunuluyor. 7 ileri 7G-Tronic Plus şanzıman ile kombinlenen bu motor seçeneği, önceki nesil şanzımana göre daha yumuşak ve seri vitesi geçişlerine sahip. Üstelik Eco Start/Stop özelliğine sahip bu motor seçeneği, yakıt tasarrufu da sağlıyor.

Yeni panoramik cam tavanlı Mercedes-Benz Vito Select Plus’da, şu güvenlik özellikleri de standart olarak geliyor:
• Aracın yük durumunu hesap ederek savrulmasını önleyen 9. nesil ADAPTİVE ESP®
• Özellikle viyadük geçişleri sırasında ve kuvvetli çapraz rüzgarların etkili olduğu bölgelerde otomatik olarak devreye girerek aracın yol çizgisinde kalmasını sağlayan “Rüzgar Savrulma Asistanı”
• Çesitli parametreler yardımıyla sürücünün yorgunluk durumunu tespit eden ve sürücüyü mola vermesi için uyaran “Yorgunluk Asistanı”
• Aracın kör noktasında araç bulunması halinde sürücüyü ikaz eden “Kör Nokta Asistanı”
• Aracın şeridinden çıkması halinde sürücüyü ikaz eden “Şerit Takip Asistanı”, yol, hava ve trafik durumuna far ayarını otomatik olarak yapan “LED Akıllı Işık Sistemi”
• Aracın ön tarafında bulunan radiar sistemi sayesinde öndeki araç ile olan takip mesafesini sürekli denetleyen ve bu mesafenin kritik seviyede azalması durumunda sürücüyü sesli ve görsel olarak uyaran “Çarpışma Önleme Asistanı”.

Yeni Mercedes-Benz Vito Select Plus  (3)Üst seviye sürüş konforu, işlevsellik ve kalite

Yeni Mercedes-Benz Vito Select Plus’da yer alan aktif park asistanı ve geri görüş kamerası özellikleri sayesinde, şehrin en dar sokaklarında dahi Vito, kendi kendine park edecek.

Bluetooth, USB ve SD kart girişi gibi multimedya özellikleri de sunan yeni Vito Select Plus, krom tirmler ve deri kaplamalar ile çevrelenen deri direksiyon simidi ve vites topuzu, hız sabitleyici, ön ve arka halı kaplama, raylı katlanabilen ve sökülebilen lüks yolcu koltukları gibi donanımlarla güvenlik, kalite ve işlevselliği bir araya getirecek.