Tüm Detayları ile Yeni Ford Focus • Onur Test Sürüşünde!

Merakla beklenen yeni Ford Focus nihayet tanıtıldı. Selefinden daha gelişmiş bir otomobil olan 2019 Ford Focus, mükemmel bağlantı ve güvenlik donanımlarının yanı sıra yeni benzinli ve dizel motor seçenekleriyle de geliyor. 2019 Yeni Ford Focus’un teslimatları Eylül ayı itibariyle başlayacak.

Tasarım

Ford, yeni Focus’u “teknik olarak en gelişmiş ve eksiksiz Focus” olarak tanımlıyor. İnsan odaklı yeni bir tasarımın benimsendiği yeni Ford Focus, dış tasarımdaki çizgilerini sınıf lideri aerodinamiği ile bir araya geticerek ve daha geniş ve kaliteli bir iç tasarım sunacak.

Şunu söylemeden edemeyeceğim, yeni Ford Focus’un dış ve iç tasarımını pek beğendiği söylenemez. Özellikle Egea HB’e benzeyen arka tasarımıyla yeni Focus, önceki jenerasyondan çok daha sade ve basit görünüyor.

Şasisi 53 mm uzayan yeni Ford Focus’un tasarımcıları, otomobilin tekerleklerini şasi üzerinde daha yüksek bir noktaya koyarak otomobilin uzun ve büyük olduğu algısını ortadan kaldırmış. Markanın imzası niteliğindeki ön ızgarayı saymazsa, yeni Ford Focus’un baştan aşağı yenilendiğini söyleyebiliriz.

Tamamen yeni Focus, Active, Titanium, St-Line ve Vignale donanım paketleri ve aralarında canlı ve eğlenceli renklerin de bulunduğu 13 farklı seçenek ile gelecek.

İç tasarıma baktığımızda ise önceki jenerasyonda daha dinamik ve hareketli görünen kokpit, yeni Focus ile birlikte oldukça basit ve kullanışlı görünüyor. Yumuşak plastik ağırlıklı iç tasarımda, önceki modele kıyasla alan tasarrufu sağlanmış. Ford’un tasarım şefleri de önceki modeldeki buton karmaşasının kaldırıldığını ve kullanılan malzeme kalitesinin de ciddi anlamda arttığını belirtti.

 

Standart bir Ford’dan daha Güvenli

Yeni Ford Focus, teknoloji olarak en gelişmiş model olarak lanse edildi. İkinci seviye otonom sürüş ve park teknolojisi ile yeni Focus’u kullanmak daha konforlu oluyor.

Ford Co-Pilot360 teknolojisi ile güvenlik, sürüş ve parkta büyük kolaylık sağlanıyor. ACC hız sabitleyici 200 km/s hıza kadar çalışabilirken, tabela okuma sistemi ve şerit takip sistemi gibi teknolojilerde bulunuyor. Yeni Focus’un bir diğer özelliği ise, HUD hayalet gösterge sistemi ile satışa sunulacak ilk Ford modeli olması.

8 inçlik FordPass ekranı ile gelecek yeni Ford Focus’un yeni sistemine 10 kullanıcıya kadar kayıt yapılabilecek. FordPass mobil uygulamasını telefonuna indiren kullanıcılar, bu sistem sayesinde kapıları kilitleyip açabilecek, aracın durumunu ve konumunu görebilecek ve aracı uzaktan çalıştırabilecekler.

Yeni Motorlar

Yeni Ford Fiesta, 1.0 EcoBoost ve yeni 1.5 EcoBoost benzinli ve yeni 1.5 litre EcoBlue ve 2.0 litre EcoBlue dizel motor seçenekleri ile satılacak.