Türkiye'nin SUV Tercihi 10 Yıldır Nissan Qashqai • Onur Test Sürüşünde!

2006 yılındaki lansmanından bu yana Crossover segmentinin yaratıcısı Nissan Qashqai, Avrupa’da ve Türkiye’de büyük ses getiren bir model olmayı başardı. 80 bin adete yaklaşan satış rakamları ile Türkiye’den en çok satan SUV olan Nissan Qashqai, 10. yaşını kutlarken bu açık ara liderliğin de keyfini çıkarıyor.

Nissan Qashqai, tasarımı, konforu ve geniş yaşam alanından ödün vermeyen kompakt ölçülerinin yanı sıra motor-şanzıman seçenekleri ile de crossover segmentinin ilham kaynağı oldu. 2007 yılından bu yanan Avrupa’da 2.5 milyonun üzerinde satan Qashqai, Türkiye’de ise 2016 yılının ilk 6 ayında 7.833 adetlik satış rakamını yakalayarak, toplamda 80 bin kişinin tercihi olmayı başardı. Ayrıca Nissan Qashqai bu satış rakamları ile 300 farklı model arasından en çok satan ilk 20 arasına girdi.

Test yazısına buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz Nissan Qashqai’a talep artmaya devam ederken, modelin aldığı ödül sayısı da çoğalıyor. Crossover segmentinin yaratıcısı olan Qashqai, yüksek verimli motorları, pratikliği ve şık tasarımı ile art arda 3. kez “What Car?” tarafından “En İyi Kompakt SUV” seçildi.

nissan-qashqai-test-surusu-15Avrupalı müşterilerin beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda İngiltere’deki tasarım ve teknoloji üssünde geliştirilen Nissan Qashqai, markanın Avrupa’da en çok üretilen otomobili olarak da öne çıkıyor.

Sunderland fabrikasında her 62 saniyede bir Qashqai üreten Japon otomobil devinin lokomotif modeli, Eylül 2015’te İngiltere’nin yarım milyon üretim barajını en kısa sürede aşan otomobil olma ünvanını elde etti.

Üretim bandında geçen 10 yıl boyunca günvelikten asla taviz vermeyen Qashqai, Euro NCAP tarafından en güvenli kompakt aile otomobili seçildi. Model, çocuk ve yetişkin koruma testlerini de başarıyla tamamladı. Yenilikçi “Nissan Güvenlik Kalkanı” içerisindeki elektronik sistemler, hem sürücüye hem de yolculara yüksek pasif güvenlik seviyesini sağlıyor.

Nissan Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök: “Yeni bir segmentin öncüsü olan Qashqai, Nissan markasına Avrupa’da olduğu gibi Türkiye’de de ivme kazandırdı. Ülkemizde en çok tercih edilen SUV olma özelliğini açık ara elinde bulunduran Qashqai, cesur tasarımı ve segment lideri teknolojisiyle Türkiye’de amiral gemimiz olarak Nissan’ı yeni başarılara taşımaya devam edecek.“