Volkswagen Amarok 2016 Ortalarında Makyajlanıyor • Onur Test Sürüşünde!

2015 yılında “Onur Test Sürüşünde” olarak birçok otomobille test sürüşü gerçekleştirdik. Kuşkusuz ki bu test sürüşlerinden en keyiflilerinden biri, buraya tıklayarak okuyabileceğiniz Volkswagen Amarok Exclusive testiydi.

Hem asfalt hem de arazide müthiş bir güven veren Amarok, kaslı ve yüksek yapısı itibariyle de pek alışık olmadığımız Pick-up kültürünü Türk halkıyla buluşturan modellerden oldu.

makyajli-volkswagen-amarok-3

Toyota Hilux ve Isuzu DMax gibi modellere alternatif olan Volkswagen Amarok, Alman otomobil üreticisinin açıklamasına göre 2016 yılında makyajlanacak.

Şuanda geliştirme aşamasında olan makyajlı Volkswagen Amarok’un, dış tasarımdaki güncellemeler haricinde iç tasarımı da tamamen yenilenecek.

Mevcut modelde standart olarak navigasyon ve bilgi sistemi sunmayan Volkswagen, makyajlı versiyon ile birlikte Android Auto ve Apple CarPlay uyumlu bilgi ve eğlence sistemi yerleştirecek.

makyajli-volkswagen-amarok-2

Volkswagen’in iç tasarımda daha fazla döşeme ve trim seçeneği ile birlikte yeni aktif güvenlik donanımlarının da yer alması bekleniyor.

Volkswagen’in, 2016 yılının ortalarında makyajlaması beklenen Amarok’un dış tasarımında köklü değişikliklere yer vermesi beklenmiyor. Yeni Amarok’un ön ve arka tasarımda ufak yenilikler bekleniyor.

Motor seçeneklerini de değiştirmeyecek olan Volkswagen, makyajlanacak Amarok’ta 2.0 BiTDI üniteyi kullanmaya devam edecek.