YENİ VOLKSWAGEN SUV T-ROC 2019 TÜRKİYE'DE
Volkswagen SUV modellerinin yeni üyesi T-Roc, Volkswagen Yetkili Satıcıları’nda görücüye çıktı. Bir SUV’un ağırbaşlılığı ile kompakt bir hatchback’in dinamizmini buluşturan T-Roc, ismini İngilizce “kaya” anlamına gelen Rock kelimesinden alıyor.
Son teknoloji sürüş asistan sistemleri, fonksiyonel özellikleri ve renginden, donanımına kadar geniş kişiselleştirme olanakları ile T-Roc, Volkswagen’in gelecek 10 yıldaki mobilite öngörüsünü de gözler önüneseriyor. İlk etapta 1,5 litre benzinli motor seçeneği ile satışa sunulanVolkswagen T-Roc’a, 192.000 TL’den başlayan tavsiye edilen anahtar teslim fiyatıyla sahip olunabiliyor.
Volkswagen SUV ailesinin yeni üyesi T-Roc, Türkiye’de 1.5 TSI 150 PS ACTmotor 7 ileri DSG şanzımanla birlikte sunuluyor. 250 Nm tork gücüne sahip olan T-Roc modelinin 0-100 km/s hızlanma süresi 8,4 saniye olup maksimum hız değeri 205 km/s‘ye ulaşıyor.Volkswagen’in SUV segmentindeki yeni tasarım ve teknoloji DNA’sını da gözler önüne seriyor.
T-Roc Türkiye’de Highline donanım seviyesiyle satışa sunulacak. Sahip olduğu zengin standart donanımlarıyla kendi sınıfında beklenenden fazlasını sunuyor. 8 inçlik kapasitif dokunmatik ekrana sahip “Composition Media” Bilgi & Eğlence Sistemi, LED ön farlar ve LED gündüz sürüş farları, App connect mobil bağlantı arayüzü, 17 inç alüminyum alaşım jantlar, elektrikli katlanabilir yan aynalar, Dijital Gösterge Paneli “Active Info Display”, Ön/Arka Park mesafe sensörleri, 2 bölgeli tam otomatik klima “Klimatronik” gibi ekipmanlar standart olarak sunulan özellikler olarak dikkat ekiyor.
Modelin sportif ve dinamik tasarımını daha da üst seviyeye taşıyan R-Line donanım paketinde ise sportif tasarım detaylara sahip R-Line dış gövdekiti, 18 inç alüminyum alaşımlı jantlar ve elektrikli açılır/kapanır bagaj kapağı yer alıyor.
İleri teknoloji sürüş destek sistemleri
T-Roc, Volkswagen’in son teknolojiye sahip sürüş destek sistemleriyle tercih edilebiliyor. Yeni SUV modelinde Çarpışma Hazırlığı “PreCrash, Paralelpark asistanı “Park Assist”, Kör nokta uyarı sistemi “Blind Spot Detection”, Şerit takip asistanı “Lane Assist”, Yaya algılama özelliğine sahip Ön bölge asistanı “Front Assist” gibi teknolojik yenilikler ve sürüş asistan sistemleri opsiyonel olarak alınabiliyor.
Çift renkli gövde rengi seçeneği
Volkswagen T-Roc, dışarıdan bakıldığında zarif ve sportif boyutları, içeride ise her şeyin önüne geçen fonksiyonelliğiyle dikkat çekiyor. Bu kompakt SUV, 11 farklı gövde rengi, 4 farklı tavan renk kombinasyonu ile alınabiliyor. T-Roc böylece, gövde ile kontrast oluşturabilen tavana sahip ilk Volkswagen SUV modeli olacak.
Otomobile dinamik bir tasarım kazandıran gövde yapısı ve düşük ağırlıkmerkezi otomobilin yol tutuşunu artırırken ayrıca T-Roc’un daha sportifgörünmesini sağlıyor. Beş yolcu kapasiteli otomobilin tarzını belirleyen çok sayıda tasarım unsurundan biri de önde geniş bir radyatör ızgarasıylaentegre LED farlara ek olarak ön tamponda yer alan karakteristik LED gündüz farları.