VW'in fastback'i Yeni Arteon • Onur Test Sürüşünde!

VW yeni Arteon’u piyasaya sürmesinin ardından, 4-kapılı sedanını tanıtıcı mega bir fotoğraf galerisini de meraklıların hizmetine sundu.

Volkswagen’in yeni fastback modeli yeni Arteon, TSI ve TDI birimlerinden oluşan 6 farklı motor seçeneğiyle piyasaya çıkarken, 4Motion dört tekerden çekişi de standart olarak tüm Arteon’larda yer alacak.

Araç piyasaya Arteon, Arteon R-Line ve Arteon Elegance olmak üzere 3 farklı seçenekle çıkacak. Arteon R-Line sportif özelliklere odaklanırken, yeni Arteon Elegance premium özelliklerle her şeyin en iyisini sunmaya çalışacak.

Her bir versiyon, LED ön ve arka farlar, LED gündüz farları, Keyless Go, VW’nin kompozit ses sistemi (8 hoparlör ve USB portlu), elektronik iklim sistemi, Yarı elektrikli ön koltuklar, Sürücü uyarı sistemi ve Progressive Steering özelliklerini bünyesinde barındıracak.

R-Line versiyonu parlak siyah ön hava girişleri, deri direksiyon, Alcantara / deri ısıtmalı koltuklar, 18 inç Sebring jantlar, benzersiz R-line tamponlar, krom kaplı egzoz çıkışı ve bir kaç özellikle daha gelecek.

Öte yandan Elegance versiyonda, krom kanat ayna başlıkları, dinamik gösterge ışığı, fonksiyonlu LED arka farlar, kontrast dikişe sahip Alcantara / deri ısıtmalı koltuklar, zemin paspasları ile 18 inç Muskat jantlar bizleri bekliyor olacak.

Yeni VW Arteon, aynı zamanda çok sayıda sürücü destek sistemini barındıran ilk model olup, gerektiğinde otomobilin güvenli bir şekilde durmasına neden olan “Acil Durum Yardımı 2.0” sistemi ile arkadaki araçları da izlerken, yakın bir çarpışma tespit edildiğinde pencere ve sunroofun kapanmasını, emniyet kemerlerinin gerdirilmesini sağlayan bir yolcu koruma sistemine sahip olacak.

Yeni Arteon piyasaya 2841 mm uzunluğunda bir dingil mesafesi ile çıkarken, iç mekanı da ortalamanın üzerinde tuttuğunu iddia ediyor. Aynı zamanda araç içinde sürücü ön konsolunda yer alan Aktif Bilgi Ekranı yer alırken, hareket kontrollü 9.2 inçlik bir ekrana sahip bilgi-eğlence sistemi de bizleri bekliyor olacak.

Motor serisi 148 hp güç üretebilen 1.5 TSI motor ile başlarken bunu 187 hp ve 276 hp’lik 2.0 TSI Motor takip edecek. Dizel modeller ise sırasıyla 148, 187, 236 hp güç üretebilen TDI motorlardan oluşacak.

Sadece 148 hp’lik benzinli ve dizel motor seçeneklerinin standart olarak 6 ileri manuel vites içerecek olması ise yüksek hız ve manuel vites tutkunu okuyucularımızı üzecek. Geriye kalan 4 modelde ise 7 ileri çift kavramalı şanzıman kullanılacak.

Yeni VW Arteon test yazısını okumak için tıklayın