Yeni Amarok IAA'da Tanıtıldı • Onur Test Sürüşünde!

Makyajlanan 3.0 litrelik V6 motoru ve tamamen yenilenen iç tasarımıyla yeni Amarok IAA Ticari Araçlar Fuarı’nda tanıtıldı.

Geçtiğimiz yıl test konuğum olan Volkswagen Amarok, düşük devirde dahi yüksek çekiş performansı, off-road özellikleri ve düşük yakıt tüketimi ile ilk kez fuarda tanıtıldı.

Yeni iç tasarımı, bilgi ve eğlence sistemleri ve 8 ileri otomatik şanzımanıyla makyajlanan yeni Amarok, pick-up segmentinde yenilikçi ruhu taşıyor. Yeni Volkswagen Amarok, Ekim ayında Türkiye’de satışa sunulacak.

6 yıl önce satışa sunulan Volkswagen Amarok, değişen motor seçenekleri ve yenilenen iç tasarımı ile ilk defa Hannover IAA Ticari Araçlar Fuarı’nda sergilendi.

yeni-amarok-2

Sınıfında tek yenilikçi V6 motor

Son jenerasyon V6 motor ile Türkiye’de sınıfında tek olacak yeni Amarok, 3.0 litre hacimli turbo dizel V6 motoru ile 224 beygir ve 550 nm tork üretiyor.

Asi pick-up’ın hem asfalt hem de off-road koşullarında yüksek performans sağlamasına yardımcı olan 3.0 litrelik V6 ünite, düşük yakıt tüketimi ve düşük çekim gücü ile de dikkat çekiyor. Yeni Amarok’ta sunulan otomatik şanzıman, 8 ileri vites sayesinde hem yakıt tüketimini hem de kabin içine gelen sesi bir hayli azaltıyor.

yeni-amarok-3

Kaliteli İç Tasarım

En büyük yeniliği iç tasarımda yaşayan yeni Amarok, ön konsolu ve yüksek malzeme kalitesi ile ilk bakışta hemen dikkat çekiyor. Fonksiyonellik kazanan kokpitte artık Volkswagen’in binek modellerinde yer verdiği ergonomi ve yerleşime de rastlamak mümkün. Sınıf standartlarını zorlayan geniş görüş alanı ve multimedya sistemine kavuşan kokpiti ile yeni Amarok kullanım kolaylığı ve benzersiz bir konfor sağlıyor.

Yeni VW Amarok Ekim ayında Türkiye’de satışa çıkıyor.