Yeni Amarok V6 Satışa Sunuldu! İşte Türkiye Fiyatı!

Daha önce test konuğum olan (tıklayın) Volkswagen’in keyifli pick-up modeli Amarok yenilendi. Yeni Amarok değişen V6 motoru ve tamamen yenilenen iç tasarımıyla satışa sunuluyor.

3 litrelik V6 motoru ile hem yakıt tasarrufu hem de daha yüksek çekiş sunacak yeni Amarok, off-road özellikleri, yeni iç tasarımı ve eğlence sistemlerinin yanı sıra 8 ileri otomatik şanzımanıyla da liderlik koltuğunu elden bırakmayacak gibi görünüyor.

Volkswagen Ticari Araçlar tarafından 6 yıl önce satışa sunulan Amarok, dünya çapında en beğenilen pick-up modellerinden biri. Yeni Amarok, değişen üstün motoru ve iç tasarımıyla Ekim ayında satışa çıktı.

 

Sınıfında tek V6 turbo dizel

Yeni 3.0 litre dizel V6 motoru ile Türkiye’nin bu motora sahip ilk pick-up modeli olan yeni Amarok, bu ünite ile 224 ps ve 550 nm tork üretecek.

Hem asfaltta hem de off-road koşullarında yüksek performans, düşük tüketim ve yüksek çekiş gücü kazandıran bu motor, 8 ileri vites ile birlikte çalışacak. Yeni Volkswagen Amarok V6, 8 ileri otomatik vites sayesinde 100 km’de ortalama 7.7 litre yakıt tüketecek.

 

Dış tasarımı, karakterini yansıtıyor

İç tasarımdaki dinanizme uyum sağlayan dış tasarım, artık tamamen Volkswagen DNA’sı taşıyor. Yeniden tasarlanan ön ızgara, krom detayları ile birlikte yeni Amarok’un daha güçlü görünmesini sağlamış. Köşeli tasarlanan farlar da otomobilin daha sert görünmesini sağlıyor.

yeni-amarok-2

İç tasarımdaki kalite hemen dikkat çekiyor

En büyük evrimi iç tasarımda geçiren Amarok’ta, ön konsoldaki malzeme kalitesi ve tasarım tamamen yenilenmiş. Geniş görüş açısına ve yüksek malzeme kalitesine sahip kokpit, sanki lüks bir SUV’deymiş izlenimi veriyor. 6.33 inç dokunmatik ekranlı Composition Media sistemi sayesinde artık bluetooth, USB ve AUX girişleri de sunuluyor.

 

Üst düzey güvenlik

Yeni Amarok V6’nın ön aksında 17 inç, arka aksında ise 16 inç çapındaki fren diskleri kullanılıyor. Frenlemeye büyük etki eden bu fren sistemi sayesinde artık daha kısa fren mesafesine sahip oalcak Amarok, çarpışma önleme asistanına da sahip olacak.

Yeni Amarok V6 modeline 139 bin 950 TL’ye sahip olunabiliyor.