Yeni Caddy Exclusive: Hafif Ticari'de Yeni Standart

Volkswagen’in başarılı satış rakamlarına ulaşan hafif ticarisi Caddy’nin en üst donanıma sahip versiyonu yeni Caddy Exclusive, konfor özelliklerinin yanı sıra güvenlik ekipmanları ile de standart modellerden farklı olduğunu kanıtlıyor.

Volkswagen Ticari Araç tarafından satışa sunulan yeni Caddy Exclusive, tıpkı test sürüşümüze konuk olan VW Amarok Exclusive gibi tasarımındaki dinamik çizgiler ve estetik bakışları ile dikkatleri toplamayı başaran bir model olmuş. Bi-Xenon ve LED gündüz sürüş farların standart olarak sunulduğu yeni Caddy Exclusive’de, koyu renkli karartılmış arka far grubu ve elektrikli katlanabilir yan aynalar ile de fonksiyonellik ve tasarımın uyumu sağlanmış.

Caddy Exclusive’de güvenlik ve eğlence sistemlerinin yanı sıra, konfor donanımları da hafif ticari modeli standart versiyondan ayırıyor. Viraj aydınlatma özelliği olan sis farları, direksiyonun döndüğü yöndeki sis farını yakarak daha geniş ve güvenli bir görüş açısı sağlıyor. Caddy Exclusive’de standart olarak sunulan geri görüş kamerası da, park manevralarında büyük kolaylık sağlıyor. Tüm eğlence ve ses sistemlerinin kontrolü, araç içerisindeki 6.33 inçlik Composition Media Radyo’nun dokunmatik ekranı ile sağlanıyor. Sürücü ve ön yolcu için koltuk ısıtma özellikleri sunan yeni Caddy Exclusive, bu özellik ile sınıfında tek oluyor.

yeni-caddy-exclusive-1

Güvenlik Sistemleri Yenilendi

Yeni Caddy modellerinin tüm donanım seviyeleri ile birlikte standart olarak sunulan “Yorgunluk Tespit Sistemi”, sürücünün hareketlerinde yorgunluk tespit ettiği an itibari ile sürücüye hem sesli hem de görsel uyarı vererek mola vermesi gerektiğini hatırlatıyor.

Yeni eklenen güvenlik donanımlarından olan “İkincil Çarpışma Önleme Asistanı” ise yine tüm Caddy modellerinde standart olarak sunuluyor. Bu güvenlik sistemi sayesinde ilk çarpışmanın ardından aracı tamamen frenleyen bu sistem, bu sayede ikinci bir kazanın da önüne geçmiş oluyor. Caddy’de yer alan 2 farklı sensör ile çarpışma derecesini algılayan bu sistem, kuvvetli çarpışmalarda aracı frenliyor ve hızın 10 km/s’in altına düşmesini sağlıyor. Üstelik frenleme işlemi esnasında sürücü devreye girerek kontrolü devralabiliyor.

2.0 litrelik TDI 102 beygirlik motorla satışa sunulan yeni Caddy Exclusive, 79.950 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.