Yeni Fiesta'ya Talep Patlaması! Ford üretimi arttırıyor

Ford, B segmentindeki temsilcisi yeni Fiesta’ya Avrupa’dan olan yoğun talebi karşılamak için üretim artışına gidiyor. Özellikle mevcut vardiyaları uzatan ve Cumartesi günlerine Kasım ve Aralık ayı boyunca yeni vardiyalar da ekleyen Ford, yeni Fiesta üretimini günde 1.500 otomobile yükseltti.

Konuyla ilgili Ford Avrupa Satış, Pazarlama ve Servis Başkan Yardımcısı Roleant de Waard şu açıklamayı yaptı: “Önceki jenerasyon Ford Fiesta, zaten çok sevilen bir otomobildi. Yeni modele benzersiz yaya algılama sistemi gibi birçok yenilik eklerseniz, bu başarının tahmin edilebilir olduğunu söyleyebiliriz.”

Yeni Fiesta ülkemizde Trend, Titanium, Vignale ve ST-Line donanım paketleri ile satılıyor. Sportif Fiesta ST ve ilk crossover modeli Fiesta Active modelleri ise 2018 yılının ilk yarısında satışa sunulacak.

Giriş seviyesinde 1.1 litrelik benzinli 85 beygirlik motoru turbo beslemeli 1.0 litrelik 100 beygir güç üreten Ecoboost takip ederken tek dizel, yeni Fiesta’nın tek dizel seçeneği ise 85 beygirlik 1.5 TDCi ünite oluyor. Verimli motor seçenekleri ve başarılı tasarımı da Fiesta’ya olan ilgili arttırıyor. Üstelik panoramik cam tavan ve Bang&Olufsen ses sistemi gibi opsiyonlarda tercih edilebiliyor.