Yeni Hilux Türkiye Turu'na Çeşme'den Başladı | Onurtestsurusunde.com

Doğanın toprak yollarında olduğu kadar SUV konforu ve sürüş keyfini şehrin asfalt yollarında da sunan Toyota’nın iddialı pick-up’ı yeni Hilux Türkiye Turu’na başladı!

İlk durağı Çeşme Marina olan yeni Hilux, burada kurulan 2 katlı stantta otomobil ve macera tutkunları ile buluşuyor. Hilux’un maceralarla dolu dünyasına girerek “durdurulamaz” kimliğine tanıklık edenler, test sürüşü de yaparak bu üstün pick-up’ın özelliklerini yakından tanıma şansına sahip oluyorlar.

1 ay boyunca Çeşme’deki stantta devam edecek yeni Hilux tanıtım etkinliğinde hafta sonu 19:00-21:00 arasında ise Ulaş Karagülle ve quarted grubu klasik müzik dinletisi sunacak. Yoğun ilgi gösterilen aktivitede yeni Hilux ile test sürüşü gerçekleştirenlere ise “Hilux El Feneri” hediye ediliyor. Hilux’un test ve tanıtım aktiviteleri Çeşme’den sonra birçok farklı yerde de devam edecek.

yeni-hilux-2

Ocak-Temmuz Döneminde de Segmentinin Lideri

Ocak-Temmuz aylarını kapsayan dönemde Türkiye’de toplam 2.365 adet satarak pick-up segmentinde lider konumda olan Hilux, 2016 yılının ilk 7 ayında sergilediği performansı ile “Türkiye’nin efsane pick-up’ı” olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. 2015 Ekim ayında satışa sunulan 8. jenerasyon Toyota Hilux, satışa sunulduğu ilk ayda 727 adet satarak 2009 yılından bu yanan 1 ayda en çok satılan pick-up olma başarısını elde etti.

Teknolojik özellikleri ve şık tasarımının yanı sıra, Nissan Navara gibi güçlü rakipler karşısında off-road yetenekleriyle de yarışan yeni Hilux, SUV tarzında bir sürüş konforu sunuyor. Konforlu ve çok amaçlı bir 4×4 olan Hilux, ülkemizde 150 beygirlik 2.4 D-4D motor ve 177 beygirlik 2.8 D-4D dizel motor seçenekleri ile tercih edilebiliyor. Dört tekerlekten çekiş özelliğine sahip 2.4 D-4D motorlu Hilux, 7.3 lt/100 km tüketim verisiyle segmentinin ekonomik modelleri arasında yer alıyor.