Yeni Hyundai i20 Active; Crossover Maskeli Hatchback

Hyundai’nin Türkiye’de ürettiği 3. B Segmenti otomobili yeni i20’nin, 3 kapılı coupe kasa tipinden sonra crossover görüntüsüne sahip yeni Hyundai i20 Active versiyonu da ülkemizde satışa sunuldu.

Yeni Hyundai i20 Active, 1.0 litrelik T-GDI 6 ileri manuel ve 1.4 litre otomatik şanzıman olmak üzere iki farklı benzinli motor seçeneği ile satışa sunuluyor. Sadece Elite donanım seviyesi ile satışa sunulan modelin, 1.0 litrelik T-GDI motora sahip versiyonu 61.800 TL’den satılırken, bu fiyat 1.4 litre otomatik şanzıman kombinasyonu ile 62.400 TL’ye yükseliyor.

yeni hyundai iactive by Onur Incesu on 500px.com

Markanın tasarım dilini temsil eden en yeni model olan yeni Hyundai i20 Active, coupe modelinde olduğu gibi ters konumlandırılan altıgen ızgara ile standart i20’den ayrılıyor. Entegre LED ön farlar, geniş hava girişleri, difüzörlü tamponlar ve gri yakıt deposu kapağının yanı sıra, crossover tasarımını öne çıkaran çamurluk dodikleri ve tavan rayları ile de yeni Hyundai i20 Active diğer modellerden ayrılıyor.

Ergonomi Ön Planda

Kombine 1892 mm ön ve arka koltukta diz mesafesi sunan yeni Hyundai i20 Active, bu sayede gençlere olduğu kadar ailelere de hitap ediyor. 301 litrelik yeterli bir bagaj hacmi sunan yeni i20 Active’de kokpit ergonomisine de ekstra önem verilmiş. Ayrıca yeni i20 Active’de, 4 farklı iç mekan renginden birini seçme imkanı sunuluyor. Bu da B Segmenti için oldukça başarılı bir özellik bence.

Yalnızca Elite donanım paketi ile satışa sunulan yeni Hyundai i20 Active, Bluetooth, USB/AUX girişi ve navigasyon gibi özellikleri, 7 inçlik dokunmatik ekran ile birlikte standart olarak sunuyor.

İzmit’te Üretiliyor

Yeni i20 Active modelinde sunulan düşük hacimli 1.0 litrelik benzinli Turbo GDI motor, 120 beygir güç üretiyor. Gayet yeterli bir performans sunan bu ünite, güçlü olduğu kadar da verimli. Kullanılan elektrik kontrollü turbo sistemi sayesinde gaz tepkisi ve düşük devirlerde torku arttıran bu motor, 6 ileri manuel şanzımanla birlikte 5.1 litre/100km yakıt değeri sunuyor.

Yeni Hyundai i20 Active modelinin otomatik şanzımanlı versiyonu ise, 100 beygir üreten 1.4 litrelik atmosferik motor seçeneği ile geliyor. 4 ileri şanzımanla kombinlenen bu ünitenin yakıt tüketimi ise ortalama 6.7 litre.

yeni hyundai iactive by Onur Incesu on 500px.com

Hyundai Assan Genel Müdürü Önder Göker; “Yeni i20 Active modelini satışa sunarak, i20 ailesini biraz daha genişletmiş olduk. Ürettiğimiz her otomobilde olduğu gibi, Hyundai kalitesini bu otomobilde de bulacaksınız. B segmentine, farklı gövde yapısı ile ayrı bir hava katan i20 Active, maceraperest genç kullanıcılar tarafından şimdiden yoğun ilgi görmeye başladı.” dedi.

2015 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Avrupa prömiyeri yapılan i20 Active, güncel i20 versiyonları gibi Hyundai Assan İzmit Fabrikası’nda üretilerek hem iç pazarda satılıyor hem de 40’tan fazla ülkeye ihraç ediliyor.