Yeni Ibiza: Seat'tan "En iyi Ibiza" • Onur Test Sürüşünde!

Bugüne kadar üretilen “en iyi Ibiza” olarak adlandırılan 5. jenerasyon yeni Seat Ibiza resmi olarak tanıtıldı. Artık daha kompakt bir hale bürünen ve dış tasarımıyla sportiflik kazanan yeni Ibiza, iç tasarımıyla da sürüş keyfini arttıracak. Yeni Seat Ibiza, Mart ayında gerçekleşecek Cenevre Otomobil Fuarı’yla birlikte görücüye çıkacak.

İlk kez 1984 yılında satışa çıkan Seat Ibiza, o günden bugüne 5.4 milyondan fazla satmayı başardı. Leon ve Ateca modelleri ile birlikte Seat’ın itici güçleri arasında yer alan yeni Ibiza, sürüş ve eğlence sistemlerinin yanı sıra teknolojisiyle de öne çıkıyor. Beşinci nesil Seat Ibiza, Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılmasının ardından 2017’nin 2. yarısında satışa sunulacak.

Volkswagen Grup’un yeni MQB Ao modüler platformunu kullanan ilk model olma özelliği taşıyan yeni Seat Ibiza, bu sayede markayı güvenlik, tasarım ve performansı ile başarıyla temsil etmeyi hedefliyor.

Yeni Ibiza'nın arka tasarımı ve fark tasarımı oldukça tanıdık geliyor.

Bagaja +63 litre!

İç mekan genişliği hatırı sayılır oranda artan yeni Seat Ibiza, önceki modele kıyasla 87 mm daha geniş, 2 mm daha kısa ve biraz daha alçak. Tüm bu değişikliklere rağmen muazzam dengeli bir otomobil olan yeni Ibiza, güçlü bir yol tutuşu ve güvenli bir sürüş vaat ediyor.

Arka koltuklarda artan 35 mm diz mesafesi dışında ön kısımdaki baş yüksekliği de 24 mm iyileştirilmiş. Bagajı da 63 litre genişleyen yeni Ibiza, artık 355 litre eşya alabiliyor.

Ekonomik motorlar

İlk aşamada yenilenen 1.0 litrelik 3 silindirli turbo motor ile satılacak yeni Ibiza, 95 veya 115 beygir olarak tercih edilecek. 150 beygir güç üreten 1.5 litrelik TSI motor ise yıl sonuna doğru gelecek. Verimli tüketim değerleri ile 1.6 TDI dizel motor, 95 beygir güç üretecek.

Bugüne kadar üretilen "en iyi Ibiza" olarak adlandırılan 5. jenerasyon yeni Ibiza, sportif tasarımı ve geniş iç mekanı ile resmi olarak tanıtıldı.

Zengin Donanım

Yeni SEAT Ibiza’nın dört donanım paketi, Reference paketiyle başlıyor ve onu Style takip ediyor. En üstte ise FR ve XCellence paketleri yer alıyor. FR ve XCellence paketlerindeki LED iç ortam aydınlatması, kırmızı ve beyaz olmak üzere iki renk seçeneği sunuyor.

Yeni Seat Ibiza’da Ön Bölge Asistanı, Trafik Sürüş Asistanı, Adaptif Hız Sabitleyici, KESSY anahtarsız çalıştırma sistemi, park sensör ve geri görüş kamerası gibi özellikler bulunuyor.

Beatsaudio ile müzikten keyif al

Dünyaca ünlü Beats markası ile bir işbirliğine imza atan Seat, yeni Ibiza’da 7 yüksek kaliteli hoparlör ve 8 kanallı 300W amplifikatör ile Beatsaudio ses sistemini sunuyor.