Yeni Insignia Avrupa'da ve Türkiye'de Ne Kadar Sattı?

Tasarımı ve sürüş özellikleri ile burada test ettiğim Opel’in amiral gemisi yeni Insignia, satışa sunulduğu günden itibaren ülkemizde ve Avrupa’da ne kadar satmıştır?

D segmentinin en başarılı modelleri arasında yer alan yeni Insignia, satışa sunulduğu tarihten bu yana Avrupa’da 100 bin satış adedine ulaşarak bir başarıya imza attı. Opel’in Almanya’daki Rüsselsheim fabrikasında üretilen yeni Insignia modeli, Grand Sport, Sports Tourer ve Country Tourer olmak üzere 3 farklı gövde tipi ile geliyor. Türkiye’de ise Haziran 2017’de satışa sunulan sedan model, ülkemizde de bugüne kadar tam 5 bin adet sattı.

Insignia 6 ileri otomatik ve manuel şanzıman seçenekleri, 1.6 Dizel ve 1.5 Benzinli motor seçenekleri ile sunulan yeni Insignia’yı, daha güçlü 2.0 motor seçenekleri ile tercih ettiğinizde ise dört çeker sistemi ve 8 ileri otomatik şanzıman şeçeneği standart olarak sunuluyor. Ülkemizde en fazla tercih edilen motor-şanzıman seçeneği ise, benim test konuğumda kullanılan 1.6 litre 136 hp dizel-otomatik kombinasyonu olmuş.

Yeni Insignia hem perakende hem de filo müşterileri için çekici bir model olduğunu aldığı ödüllerle de kanıtlıyor. En son olarak İngiltere’de Company Car Today Dergisi tarafından sınıfının en iyi otomobili seçildi. Insignia’nın bu ödüle layık görülmesinde çekici tasarımı ve verimli motor-şanzıman seçeneklerinin yanı sıra, giriş seviyesinden itibaren standart olarak sunduğu Takip mesafesi göstergesi, Ön çarpışma ikazı, Şerit koruma özelliği ile şerit ihlali uyarı sistemi, Yaya tanıma özelliği ile aktif acil frenleme sistemi gibi üstün güvenlik özellikleri ile, üst donanım seviyelerinde sunduğu IntelliLux® LED Matrix Far Sistemi ve AGR sertifikalı ergonomik koltukları da önemli rol oynadı.

Ülkemizde Design, Enjoy, Excellence ve Elite donanım seviyelerinde satışa sunulan yeni Insignia’da 2018 itibarı ile opsiyonel olarak sunulan tüm özellikleri bünyesinde barındıran Exclusive donanım seviyesi ve en sportif seçenek olan GSi donanım seviyesi de satışa sunulmaya başladı.

Yeni Insignia 140 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla satışta. Ülkemizde yoğun talep gören 1.6 Dizel-Otomatik seçeneği ise 167 bin 400 TL’den başlıyor.