Yeni Mercedes G-Serisi Dünya Lansmanından Önce Ortaya Çıktı!

Yeni Mercedes G-Serisi, dünya lansmanına sayılı günler kala ortaya çıktı! Mercedes-Benz, yenilenen SUV modeli G-Serisi’nin ilk teknik detaylarını yayınladıktan sadece birkaç saat sonra efsane modelin ilk kamuflajsız fotoğrafları internette dolaşmaya başladı.

AutoWeek.nl haber portalının yayınladığı görseller ile, büyük yenilikler geçiren yeni Mercedes G-Serisi off-road ikonunun perdesi kalktı. Tabii yıllardır olduğu gibi Mercedes-Benz, yine G-Serisi’nin dış tasarımında minimum oranda değişiklik yapmış.

Dış tasarımdaki en büyük değişiklikler ön farlarda yapılmış. Ön farların altındaki LED şeridi kaldıran Mercedes-Benz, bu LED şeridi farların çevresine taşımış. Ardından tamponlar ve ön ızgara, çok detaylı bakışların fark edebileceğin değişiklikler ile güncellenmiş. Yenilenen ön ızgara aynı zamanda yeni Mercedes G-Serisi’nde sunulması beklenen yarı otonom sürüş sistemi için gerekli olan radar sensörü sistemine de ev sahipliği yapacak.

Mercedes G-Serisi’ndeki asıl değişiklik ise gövdenin altında yer alıyor: Mercedes-Benz, yeni bağımsız ön süspansiyon sistemi sayesinde yeni G-Serisi’nin hem asfaltta daha iyi manevra kabiliyeti sunacağı hem de muazzam off-road kabiliyetini daha da geliştireceğini açıkladı bile.

Yeni Mercedes G-Serisi 31 derecelik yaklaşma açısı ve 30 derecelik ayrılma açısı ve 70 cm derinliğindeki sudan geçme kabiliyeti ile zengin maceracıların yeni oyuncağı olacak. Yeni 9G-Tronic 9 ileri otomatik şanzıman ile kombinlenen motor seçenekleriyle gelecek G-Serisi, 3 farklı diferansiyel kilidi seçeneğinin yanı sıra yeni gelen off-road odaklı G-modu’na da sahip olacak.

Revize edilmiş iç tasarımıyla yeni G-Serisi artık markanın amiral gemisi S-Serisi ile aynı iç tasarıma kavuşuyor. Çift dijital ekran E-Serisi’nde olduğu gibi opsiyonel olarak sunuluyor. Özellikle bir önceki jenerasyonda arka diz mesafesi açısından sınıfta kalan G-Serisi, yeni modelde 150mm daha fazla diz mesafesi ile bu sorunu ortadan kaldırarak daha geniş bir alan sunacak. Omuz mesafesi de 56 mm artacak.

15 Ocak’da Detroit Otomobil Fuarı’nda resmi olarak tanıtılacak yeni Mercedes G-Serisi’nin motor seçenekleri ve sunduğu tüm teknolojiler de bu tarihte belli olacak.