7 kişilik Yeni Subaru Ascent, Los Angeles'ta Sahneye Çıkıyor

Yenilenen direkt enjeksiyonlu ve turbo beslemeli benzinli motoru, 7 kişiyi ağırlayan 3 sıra oturma kapasitesi sunabilen, markanın en büyük SUV modeli yeni Subaru Ascent, 2017 Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıtılmaya hazırlanıyor.

Subaru, Los Angeles Otomobil Fuarı’nda, 7 kişilik oturma kapasitesi ve dev boyutlarıyla “En Büyük Subaru” unvanını kazanan yeni SUV’sini tanıtıyor.

Yeni Subaru Ascent adını alacak yeni full-size SUV modeli, yeni geliştirilen turbo beslemeli, direkt enjeksiyonlu 2.4 litrelik benzinli boxer motor kullanacak. 3 sıra oturma kapasitesi ve 7 koltuklu yapısı ile ailelerin ilk tercihi olması beklenen yeni Subaru Ascent, heybetli görüntüsü ve hem yolda hem de arazide yetenekli yapısı ile göz dolduracak.

Subaru Global Platformu üzerinde yükselen yeni Subaru Ascent, markanın ABD’deki Indiana fabrikasında üretilecek ve 2018 yılından itibaren ilk aşamada yalnızca Kuzey Amerika pazarında satışa sunulacak.

Subaru’nun “Dinamik ve Dayanıklı” tasarım felsefesine göre şekillendirilen Ascent, geniş çamurlukları ve heybetli radyatör ızgarasıyla markanın simetrik sürekli dört çeker felsefesini vurguluyor. Önde 2, ortada 2 ve arkada 3 kişilik oturma kapasitesiyle Subaru’nun en fazla yolcu taşıyan aracı konumuna gelen Ascent, tüm yolcuları için geniş alan sunacak.