Eşsiz Deneyim: 2017 Rolls-Royce Dawn Türkiye'de

Rolls-Royce Motor Cars, İstanbul Esma Sultan Yalısı’nda gerçekleştirilen bir etkinlikle yeni Rolls-Royce Dawn modelini tanıttı.

Zaten bir Rolls-Royce’a sahip olmak eşsiz bir deneyimken, tamamen kişiselleştirilebilir üstü açık bir Rolls-Royce Dawn’a sahip olmanın daha da özel olduğu ortada.

Benim de davetli olduğum etkinliğe, ne yazık ki hesapta olmayan işler nedeniyle katılamadım. Ancak Rolls-Royce Dawn gibi özel bir otomobil ve Esma Sultan Yalısı gibi özel bir mekan bir araya gelince oluşan atmosferi kaçırdığım için bir hayli üzüldüm.

Rolls-Royce Motor Cars tarafından gerçekleştirilen lansmanda, 1940 ve 50’li yıllardaki üstü açık otomobillerin zerafetinden ilham alarak tasarlanan Dawn tanıtıldı. İlk Phantom modelinden bu yana tasarım anlamında pek değişikliğe (Ghost hariç) gitmeyen Rolls-Royce, doğal olarak geleneklerini muhafaza etmek istiyor.

Modern ancak Rolls-Royce genlerine bağlı, 4 kişilik üstü açık bir ultra-lüks otomobil olan Dawn, cabrio’ya yeni bir tanım getiriyor diyebiliriz.

yeni-rolls-royce-dawn

Dawn, kahverengi kumaş tavanını açtığınızda dahi dünyanın en sessiz cabriosu. Yeni Rolls-Royce Dawn’ın kaputunun altında ise çift turbolu 6.6 litrelik bir V12 motor görev yapıyor.

Lansmanda bir konuşma yapan Rolls-Royce Motor Cars Bölge Satış Müdürü Robert Barnes: “Bu ödüllü üstü açık coupé, cazibeli lüksün, stilin ve güzelliğin somut bir örneğidir. Onu kısa bir zaman içinde rahatlatıcı bir gün batımının keyfinin çıkarken Istanbul’da ve Akdeniz’in sahil yollarında görmek için artık sabırsızlanıyoruz” demiş.

Yeni Rolls-Royce Dawn Teslimatları Başlıyor

Dawn modeli ile birlikte Rolls-Royce Motor Cars Istanbul, artık kişiselleştirme seçenekleri de sunuyor. Özel sipariş ile yapılan kişiselleştirmeler, müşterilerin ayakkabısı ile aynı renk bir Rolls-Royce talebine dahi olanak veriyor.

Bu çok özel kişiselleştirme seçenekleri sayesinde müşteriler, 44.00 dış renk seçme olanağına sahip oluyor. Rolls-Royce müşterileri, aydınlatmalı tavandaki aydınlatmaların yerleşimlerine kadar karar verebiliyor. Oldukça fazla müşteri tarafından tercih edilen kişiselleştirme hizmeti, geçtiğimiz yıl satılan Rolls-Royce’ların %90’ında tercih edilmiş.

Royal Motors ve Rolls-Royce Motor Cars Istanbul’un sahibi Artuğ Aysal’da lansman da bir açıklama yapmış: “Bir otomobili kişiselleştirmek için neredeyse sınırsız fırsatlar sunan Ismarlama programı, müşterilerimize oldukça duygusal bir satın alma sebebi sunuyor. Aslında otomobil sahibinin istek ve hayallerini gerçekleştirmek için çalışmak bizim için oldukça değerli ve tatminkar bir şey.”