Yeni Fiat Aegea: İstanbul Autoshow 2015 Lansmanı

Ülkemizde rekor satış rakamlarına ulaşan Fiat Linea’nın yerini alacak Yeni Fiat Sedan modelinin İstanbul Autoshow 2015’te tanıtılacağı haberini yayınlamıştık. Büyük bir merakla beklenen yeni Fiat Aegea modelini, davet edildiğimiz Autoshow 2015 basın lansmanında görüntüledik.

Fiat Türkiye ve Fiat Avrupa yöneticileri Aegean modeli için buluştu
Fiat Türkiye ve Fiat Avrupa yöneticileri Aegea modeli için buluştu

Yeni Fiat Aegea, şu sıralar sıkıntılı günler geçiren Bursa’daki Tofaş-Fiat Otomobil Fabrikası’nda üretilecek. 2 yıldır binlerce çalışanın emeği ile Bursa’da geliştirilen yeni Egea, tüm dünyaya ihraç edilecek.
Fiat’ın hiçbir modelden esinlenmeden sıfırdan ürettiği Aegea’ın ismi de oldukça özel. Fiat, en önemli stratejik ortaklarından olan Türkiye’ye bir jest yaparak yeni sedan modelini Aegea (Ege) olarak adlandırmış.

yeni-fiat-aegean-5

Fiat Aegea, Kasım ayında önce Türkiye’de satışa çıkacak, ardından 40 farklı ülkeye ihraç edilecek.

İtalyan çizgileri taşıyan Fiat Aegea, far ve yağmur sensörü, fonksiyonel direksiyon, ses tanıma, mesaj okuma, arka kamera, 5′ lik bilgi ve eğlence sistemi gibi üst düzey teknolojiler sunulacak.

yeni-fiat-aegean-4

Dizel ve benzinli motor seçenekleri ile gelecek Fiat Aegea, 95 ve 120 beygir arasında değişen motor seçenekleri ile satışa çıkacak. Dizel motorlu Fiat Aegea’ın yaklaşık yakıt tüketimi ise 4lt/100km olacak.

yeni-fiat-aegean-7

Bence Fiat, yeni Aegea ile son 10 yılın en başarılı hamlesini yaptı. Düşük imajlı Linea’nın yerine, Aegea gibi hem şık hem ekonomik bir model, tahminimce satışa çıkar çıkmaz inanılmaz rekorlara imza atacaktır.

Aracın 50.000 TL civarında fiyatlandırılması ile Fiat Aegea’ın kısa zamanda Türkiye’nin en çok satan otomobil olacağını düşünüyorum.

[socialpoll id=”[socialpoll id=”2282043″]

Yeni Fiat Aegea’yı Beğendiniz mi? Yorum Yapın⇓

Düzeltme: Yazım hatası nedeniyle yazıdaki aracın adı “Aegea” iken “Aegean” olarak yazılmış. 12 saatlik AutoShow koşuşturmacasının üzerine yazılan bu yazıdaki ufak hata için özür diliyoruz.

[sociallocker]

[/sociallocker]