Yeni Nissan Pulsar, Haziran'da Türkiye'de! - Lansman

Nissan, geçtiğimiz haftalarda test ettiğim başarılı C Segmenti SUV modeli Nissan Qashqai‘nin, C hatchback kardeşi yeni Nissan Pulsar’ı Haziran’da Türkiye’de satışa sunmaya hazırlanıyor.

Sakıp Sabancı Müzesi içerisinde yer alan The Seed’de gerçekleştirilen Nissan Pulsar lansmanına ben de davetliydim.

NISSAN_GM_SINAN OZKOK
Nissan Genel Müdürü Sinan Özkök

B Segmenti’nde Juke modeli ile SUV ve Micra modeli ile hatchback ihtiyaçlarını karşılayan Nissan, C-SUV segmentinde Qashqai ile yarışı önde götürüyor, ancak bir C-hatchback modelinin de eksikliğini hissediyordu.

 

Qashqai’da kullandığı tasarım ve teknoloji ile C SUV segmentinde standartları belirleyen yegane marka haline gelen Nissan, bu deneyimini şimdi de 5 kapılı yeni Nissan Pulsar ile C hatchback segmentiyle buluşturmak istiyor.Nissan_Pulsar_Arka_Hareketli

Avrupalı kullanıcıların tercihleri göz önünde bulundurularak tasarlanan yeni Nissan Pulsar, markanın Barselona’daki tesislerinde üretiliyor.

Ön tasarımda V formundaki bumerang tasarımı verilmiş ön ızgara ile güçlü bir duruş sergileyen Pulsar, enerjik ve kaslı bir tasarıma sahip.

Aslına bakarsanız Pulsar’daki çizgilerin, Qashqai ve X-Trail modellerinden alındığını söyleyebiliriz. Nissan Qashqai platformu üzerine konumlanan yeni Nissan Pulsar, iç tasarımda ise gerçekten şaşırtıcı diz mesafesi sunuyor. Kokpitte sade bir tasarıma sahip olan Nissan Pulsar, yine iç tasarımda da Qashqai modelinden izler taşıyor.

Nissan_Pulsar_Ic

Yeni Nissan Pulsar Fiyat Listesi

Haziran ayından itibaren Nissan bayilerindeki yerini alacak Pulsar modeli, Visia, Tekna ve N-Tec olmak üzere 3 farklı donanım seviyesi ile ülkemize getirilecek.

Yeni Nissan Pulsar Motor Seçenekleri

Nissan Pulsar 1.2 MT Visia Benzin – 62.100 TL – 59.900 TL (Lansman Özel)

Nissan Pulsar 1.2 X-Tronic Visia Benzin – 68.350 TL – 66.300 TL (Lansmana Özel)

Nissan Pulsar 1.2 X-Tronic Tekna Benzin – 73.800 TL – 71.600 TL (Lansman Özel)

Nissan Pulsar 1.2 X-Tronic N-Tec Benzin – 77.500 TL – 75.200 TL (Lansmana Özel)

Nissan Pulsar 1.5 MT Visia Dizel – 74.650 TL – 72.400 TL (Lansmana Özel)

Nissan Pulsar 1.5 MT Tekna Dizel – 80.100 TL – 77.700 TL (Lansmana Özel)

Nissan Pulsar 1.5 MT N-Tec Dizel – 83.800 TL – 81.300 TL (Lansmana Özel)

 

Nissan Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök, lansmana özel olarak 59.900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak yeni Nissan Pulsar ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Navara modelinin lansmanından sonra Pulsar ile birlikte pazara 2 ay içinde yeni bir ürün sunmanın heyecanını yaşıyoruz. Kararlı büyüme stratejimiz çerçevesinde Pulsar’ın satışlarımıza bir ivme kazandıracağını düşünüyoruz. Nissan Pulsar; dinamik tasarımı, cömert iç hacmi, turbo motorları ve 59.900 TL’den başlayan lansman fiyatları ile rakiplerine karşı büyük bir avantaj sağlayacak.” dedi.