Yeni Skoda Superb: İstanbul Autoshow 2015 (Galeri)

2,5 yıl aradan sonra geçtiğimiz hafta kapılarını açan İstanbul Autoshow 2015 fırtınası devam ediyor. Skoda’nın başarılı hamlesi ve amiral gemisi yeni Skoda Superb‘in Türkiye lansmanı gerçekleştirildi. Yeni Skoda Superb, keskin bakışları ve şık tasarımı ile beğenileri topladı.

yeni-skoda-superb-2

B6 kasa kodlu mevcut Superb ile devrim yaratan Skoda, ülkemizde de oldukça başarılı satış rakamlarına ulaştı. Superb modeli bir zamanlar Skoda markasına karşı önyargılı yaklaşımı yıkan modellerden biri.

Gelmiş geçmiş en iyi Skoda olarak nitelendirilen yeni Skoda Superb, tasarım detay ve teknolojisiyle dikkat çekiyor. Tıpkı mevcut modelde olduğu gibi yeni Superb modelinde de iç mekan genişliğine büyük önem veren Skoda, yine oldukça geniş bir yaşam alanı sunuyor.

yeni-skoda-superb-3

Konfor ve sürüş zevkini Adaptif Spor Süspansiyon ile destekleyen yeni Skoda Superb, yeni motor seçenekleriyle de artık %30 daha tasarruflu.

yeni-skoda-superb-4

Keskin hatları ve kristal formundaki far içi detayları ile dikkat çeken Superb’e büyük emek verilmiş ve kardeşi Passat’a rakip olmuş. (Bana soracak olursanız, Passat yerine kesinlikle Superb’i tercih ederim.)

yeni-skoda-superb-5

Ağustos ayında Türkiye’de satışa sunulacak yeni Skoda Superb, 125 ve 150 beygirlik 1.4 litrelik TSI motor seçeneğinin yanı sıra, 120 beygirlik 1.6 litrelik TDI motor ile de tercih edilebilecek.