Opel, Tamamen Yeni Combo ile Hafif Ticari'ye Dönüyor!

Bir süredir hafif ticari pazarında pek de aktif olmayan Opel, tamamen yeni Combo ile ticari araç atılımına tekrar hız kazandırıyor. Tamamen yeni bir mimari üzerinde yükselen yeni Combo’nun binek versiyonu Combo Life, her ihtiyaca uygun özelliklerle ve 5 ya da 7 koltuk seçenekleri ile sunulacak.

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik: “Yeni Combo, gerçekleştirmeyi sürdürdüğümüz ürün atılımında kritik bir rol oynuyor. Yeni modelimiz tüm ihtiyaçlara yanıt vermesi ve geniş hacmi ile ailelerin ilgisini çekecek. Ayrıca bir Opel’den beklenecek şekilde seyahati daha güvenli ve keyifli kılacak ultra modern sürüş destek sistemlerini de bu modelimizde sunacağız” dedi ve ekledi; “Yeni modelimizin markamızın gücüne güç katacağına ve hafif ticari segmentine güçlü dönüş yapmamıza destek vereceğine inancımız tam.”

Ultra modern sürüş destek sistemleri ve üstün teknolojiler

Yeni Opel Combo, Fiat Doblo ve Renault Kangoo gibi ciddi rakiplerin bulunduğu sınıfında, sunulan yüksek teknoloji güvenlik ve konfor özelliklerini bir üst seviyeye taşıyacak. Opel, müşterilerinin talebi doğrultusunda günlük sürüşü daha güvenli kılmak için birçok yeniliğini Combo’da sunmaya karar verdi.

Yeni Combo modelinde Head up Display, otomatik fren destekli ön çarpışma uyarı sistemi, şerit takip ve tabela tanıma özellikleri sunan Opel Eye ön kamera sistemi, adaptif hız sabitleyici, sürücü yorgunluk tespit sistemi, panoraik geri görüş kamerası ve Intelligrip akıllı çekiş sistemi gibi gerçekten üst segment bir binek otomobilde sunulan özellikleri sunuyor. Bununla da sınırlı değil.

İç kısımda sınıfında ilk olan ısıtmalı deri direksiyon simidi , ısıtmalı ön koltuklar ve motordan bağımsız uzaktan kumandayla çalışan yardımcı ısıtma sistemi yer alıyor. Apple Carplay ve Android Auto destekli bir multimedya sistemine sahip olacak yeni Combo, 1. ve 2. sıra koltuklarda USB, laptopları şarj etmek için bir priz ve ön konsolda bir kablosuz şarj alanı sunacak.

Standart 5 kişilik versiyonda 597 litrelik devasa bir bagaj hacmi sunacak yeni Opel Combo, 7 kişilik modelde ise 850 litrelik bagaj hacmi ile tüm yükünüzü taşımaya talip olacak.

 

 

Dengeli, güçlü ve kendine güvenen görünüm

Yeni Combo sadece yüksek teknoloji sistemleri ve çarpıcı hacmi ile öne çıkmıyor. Aynı zamanda çarpıcı görünüme de sahip. Sınıfındaki diğer modellerle kıyaslandığında daha kısa ön çıkıntıya ve daha yüksek bir kaputa sahip. Bu nedenle daha dengeli, güçlü ve kendinden emin görünüyor. Önden bakıldığında Opel’in tasarım dilini tamamen yansıttığı görülüyor. Opel’in tipik “çift kanat” gündüz LED farları ön ızgarayla birlikte çarpıcı bir çizgi oluşturuyor ve ortada Opel logosunu saran kanatçıklara uzanıyor.

Kaputun altında Opel Combo müşterileri turbo benzinli ve dizel motorlar arasından tercih yapabilecekler. Bütün seçenekler sürüş keyfi ve yakıt ekonomisini dengeleyecek şekilde tasarlandı. Bu verimli motorlara beş ve altı ileri manuel şanzımanın yanı sıra sınıfında ilk defa sekiz ileri otomatik şanzıman seçeneği de eşlik edecek.